...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Akropol Termal Megakent ve Beyzade Konakları İle Beypazarı’nda Termal Turizm Atağı !

19 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 13.930 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»Akropol Termal Megakent ve Beyzade Konakları İle Beypazarı’nda Termal Turizm Atağı !

beypazarı akropol termal megakent 4

GÜNCEL AKROPOL TERMAL FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

2010 Yılında “Beypazarı’na 1 Milyar Dolarlık Dev Yatırım” başlığıyla manşetlere taşınan ve  “yapamazlar, Beypazarı’na olmaz, inşaat halinde kalır” dediği Akropol Termal Megakent’in binaları yükselmeye devam ediyor.

Tarihi evleri, kültürü ve yöresel lezzetleri ile kültür turizminde birçok il ve ilçeye örnek olan Beypazarı, termal turizm alanında da atak yaptı. 3 yıldır yapılan termal yatırımlar ile bu alanda dikkatleri çeken Beypazarı önümüzdeki yıllarda termal turizm konusunda önemli aktörlerden biri olmak istiyor. Özelikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2023 vizyonunda Beypazarı’na işaret ederek, Ankara’nın Türkiye’nin termal başkenti olma hedefini koymuştu.

Beypazarı’nda termal turizm üzerine yatırım yapan şirketlerden biri de Nom İnşaat Akropol Termal Mega Kent. 2010 yılında Beypazarı’nda inşaata başlayan şirket, özellikle yöredeki kültür turizmini değerlendirmeyi hedefliyor.Ankara’ya yakınlığıyla avantaj sağlayan Beypazarı termal sağlık alanındaki boşluğu da değerlendirerek Avrupa’nın en büyük termal merkezlerinden biri olacak.

Akropol Termal Megakent’te son durum ne?

Beypazarı Akropol Termal Megakent’in 1.Etabı Aralık ayında tamamlanarak üyelere teslim edilecek. Akropol Termal Megakent’te Sağlık Meslek Yüksekokulu ile beraber birde Hastane açılacak.

Akropol Termal Mega Kent Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kuru, 7 etap üzerinden planladıkları termal kentin, şu an Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük termal kentlerinden biri olduğunun altını çizdi. Ahmet Kuru, bu yılın Aralık ayında 1. etapın tamamlanarak, üyelere teslim edeceğini ifade etti. Projenin içerisinde 5 yıldızlı kongre merkezi de bulunduğunu dile getiren Kuru, termal kentin içinde sosyal alanların yanı sıra sağlık meslek yüksek okulu ile beraber bir de hastane açacaklarını belirtti. Ahmet Kuru’nun verdiği bilgiye göre, tesis 1 milyon 350 bin metrekare alan üzerinde kurulu olacak. 110 dönüm üzerinde su oyunlan merkezi yapılacak.

Kuru, şunları kaydetti: “İlk etabın satışları nerdeyse bitti. Nasipse böyle bir tesis ile Beypazarı’nı Türkiye’nin göz bebeklerinden biri haline getirmeye çalışacağız.” dedi. Akropol Termal Mega Kent Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kuru, 7 etap üzerinden planladıkları termal kentin şu an Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük termal kentlerinden biri olduğunun altını çizdi.

Akropol Termal Megakent’ te Başka Neler Var?

Akropol Termal Mega Kent AVM, ve Sosyal tesisler,buz pateni pisti, go carting, paintball, 110 dönüm üzerine 30 dönümü bayanlara ait olmak üzere iki adet Aqua Park, Yarı olimpik üstü açılıp kapanabilen havuzlar kompleksi, bay-bayan ve karışık olmak üzere termal havuzlar, 16 adet sadece ailenize özel v.i.p aile havuzları, doğal besinlerin olduğu çiftlik ve piknik alanları, spor alanları, spa,fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, 5 yıldızlı, 4 yıldızlı otel ve kongre merkezi, toplantı salonları, çocuk oyun alanları, çocuk kulüpleri, mini hayvanat bahçesi, mini disneyland, kafeler sokağı ve restoranları ile  zengin seçenekler sunarken; düzenlenecek olan konser ve aktiviteler ile yepyeni bir cazibe merkezi haline gelecek.

Akropol Termal Beyzade Konakları

Akropol Termal Megakent 2.etap projesinin ismi Beyzade Konakları. 1.Etap satışları bitmek üzere ve şu an satışı yapılan konutların ismi Beyzade Konaklarıdır.

Beyzade Konakları, beklentilerinizi karşılayabilmek ve daha iyi bir yaşam, daha iyi bir hayat sunmak için yanı başınızda. Akropol AVM VE Sosyal Tesisler; restoranlar, kafeler, birçok markanın bir arada bulunabileceği mağazalarıyla,  güzellikmerkezleri, spor salonları, bay-bayan ve karışık olmak üzere termal havuzlar, bay-bayan ve karışık olmak üzere yarı olimpik’den biraz büyük üstü açılıp kapanabilen havuzlar kompleksi, çocuk havuzları, 16 adet özel vip aile havuzları, bay-bayan hamamları ile bütün ihtiyaçların rahatça karşılanacağı bir yaşam ve tatil merkezi olacak.

Fitness salonları, saunalar, buhar odaları, özel dinlenme odaları, masaj salonları,kür merkezleri,fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ve daha birçok ayrıcalık Beyzade Konakları’nda mümkün olacak.

 

GÜNCEL AKROPOL TERMAL FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

songul değertekin
11 Ocak 2014 - 16:50

Bize satılan bu dairelerin senetleri bitmek üzere şuan 4 senedim kaldı ve düzenli olarak bugüne kadar yatırdım…şu varki 2 yıl olacak nerdeyse inşaat çok yavaş gitmekte ve bizlerden vekalet alındı ama nedense biz şuanki durumu hakkında bilgi sahibi değiliz bizleri toplayıp bir hafta sonu oraya götürüp durumu hakkında bilgi verilmediği gibi telefonlardaki elamanlarında bu soruyu soruduğumuzda bilgi sahibi olmamaları….tapumuz ne zaman verilecek bize sölenen zamanda teslimi gerçekleştiremeycekmi?neden tvlerdede rekalma amaçlı verielen görüntülerde inşaaatın durumu hakkındada reklam yapılmaması…aynı zamanda şirket el değiştirdiğinden bu zamanada yeni şirketin müşterilere çok duyarsız kaldığıdır…..

bircan yener
21 Mart 2014 - 20:40

yolunda a.s nezaman bitcek bu evler bu yazin tatil varmi yoksa sizleri lezir huzra yabarim alo

Hüseyin YİĞİT
18 Ağustos 2014 - 23:12

Değerli AKROPOL yetkilisi Beypazarı Akropol Mega Kent 1.Etap son görüntülerini neden canlı şekilde yayınlamıyorsunuz veya son şeklinin fotoğrafların çekip yayınlayabilirsiniz sitenize girdiğimde hep aynı görüntüler,2010 yılında çekilen resimler.yeni videolar,canlı yayın var da benmi bilmiyorum.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Hüseyin YİĞİT
18 Ağustos 2014 - 23:19

yorum yazamıyoruz.

Hüseyin YİĞİT
22 Ekim 2014 - 21:49

İnşaatın son durumunu canlı yayınlarsanız menmun oluruz.Neden yayınlamıyor sunuz bir anlam veremedim.

Reyhan KARGILI
21 Şubat 2015 - 10:15

Termal Turizm Atağı Başlıklı 19 Mayıs 2013 Tarihli yazının hemen başında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ ın hala Başbakan şeklinde yazılı olarak kalmasını yadırgadım,düzeltilmesini istiyorum.Saygılarımla.

Beypazarı 06
22 Şubat 2015 - 11:35

O tarihte kendisi Başbakan olduğu için elbette haberde o şekilde geçer.Herkesin ünvanı değişince tüm haberler güncellenmez.Sadece bizde değil tüm haber sitelerinde böyledir.

oktay polat
29 Ağustos 2015 - 11:58

herkezın kafadan bır ses var anlamadım alan neden satıyor yada pişmanlar bana acıklarmısınız arkadaslar bende beyzade konaklarından aldım 2017 de teslım edılecek dedıler benden once alanlar var mesala 2013de alanlara 2015 de devredılecek denmıs her hangı bır devretme yok simdi bende süphelıyım