...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

All-On-Four İmplant Tekniği Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

01 Ağustos 2018 Tarihinde Yayınlandı 452 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Sağlık»All-On-Four İmplant Tekniği Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Implant tedavi süresini kısaltmak  amacıyla geliştirilen All on Four İmplant tekniği ilk olarak 2003 yılında Malo ve ekibi tarafından uygulanmış bir yöntemdir. Aşırı kemik kaybı sebebinden dolayı bazı hastalara protez uygulaması yapılamamaktadır. Böyle bir durumda tercih edilen teknik sayesinde 4-6 İmplant ile protezin sabitlenmesi sağlanmaktadır. Dişsiz hastalarda yapılan uygulamaların önemli bir başarı getirdiği görülürken aynı gün içinde geçici protezlerin kullanımı söz konusu olmaktadır.

Öncelikli olarak hastanın klinik muayenesi yapılırken 3D tomografik tetkiklerde incelenmektedir. Çekilecek dişlerin tespiti sonrasında lokal anestezi uygulanarak çekim sağlanmaktadır. Aynı zamanda İmplant yerleştirme işlemi de yapılabilmektedir.

İmplantlar 3D tomografi kılavuzluğunda  özel açılar ile yerleştirilir. İleri derecede kemik kaybı oluşmuş hastalarda, All On 4 tedavisiyle birlikte kemik grefti ilavesi gibi ileri cerrahi işlemlere gerek kalmadan implantları yapabilmek mümkündür.

All On Four Kimlere Uygulanır?

Genellikle tüm dişlerini kaybetmiş kişilerde uygulaması yapılmaktadır. Bununla birlikte çene kısmının arka bölgelerinde yeterli kemik olmayan hastalar için de bu tedavi uygulanabilir. Hastalar işlem sonrasında geçici sabit dişleri kullanmaya başlamaktadır. İşlem sonrasında ise mutlaka hekim tarafından verilen ilaçların düzenli ve gerekli bir şekilde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde sert besinlerin tüketilmemesi gerekli olurken aynı zamanda dişlere hijyen uygulamaları da yapılmalıdır. Kemiğin kaynaması üç ay gibi bir zamanda meydana gelirken bu süre zarfında çok daha dikkat edilmesi gerekir. Daha sonrasında normal diş kullanımına başlanılabilir.

Neden All On Four İmplant Tercih Edilmeli?

Yeterli kemik hacmi olmayan hastalarda uygulanabilen bir  teknik olmasıyla birlikte başarı oranın çok yüksek olması da tedavilerin kalıcı bir yarar getirmesini beraberinde getirmektedir.

Tedavi ve iyileşme süreci diğer işlemlere oranlara çok daha kısadır. Aynı gün içinde İmplant ve geçici protez işlemleri yapılırken kişide konuşma bozuklukları da düzeltilmektedir.

Çok daha az sayıda İmplant kullanımı olması da maliyetlerin düşmesini sağlarken estetik açıdan da katkı sunmaktadır.

Uzman kişiler yardımıyla yapılacak cerrahi işlem gerektirmeden bir teknik olan All on four Four implant tekniği sayesinde en kısa sürede dişlerinizle gülümseyebilir, özgüvenli ve kaliteli yaşamınıza geri dönersiniz. Allon4 implant yöntemi, yıllardır dünyada uygulanan ve başarısı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bir tedavidir.

Studio portrait of a senior woman posing against a grey background

Daha Fazla Bilgi İçinhttp://www.adadent.com.tr/allonfour-implant-teknigi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz