...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Almancanızı İnternet Üzerinden Hızlıca Geliştirin

22 Eylül 2017 Tarihinde Yayınlandı 347 Kez Okundu
Ana Sayfa » Advertorial»Almancanızı İnternet Üzerinden Hızlıca Geliştirin

Eğer sizlerin profesyonel desteğe ihtiyacı var ise ayrıca bu kadar zamanı yoksa Protranslate.net sitesine gitmenizi öneriyoruz. Bu sitede Türkçe Almanca Çeviri Hizmeti ni uygun fiyatlarla satın alabilir uzman kadroları ile bu hizmeti sizlere vereceklerdir. Bunun yanında birçok dilde tercüme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Dünyada en çok konuşulan diller sıralamasında 11. Sırada yer alan Almanca, ülkemizde en popüler diller arasında yer alıyor. Artık, hemen hemen herkesin İngilizce bildiği göz önünde bulundurulursa İngilizce bilmenin size eskisi kadar avantaj yaratmayacağı kesin. Dünyadaki ekonomik ve kültürel konumu son derece iyi olan Almancayı öğrenmek ise; size pek çok konuda artı puan katacaktır.

Almanca Öğrenmek Zor Mu?

Almanca’nın kolay bir dil olduğunu söylemek mümkün değil; ancak tonlamalarının Türkçeyi andırması Türkler için öğrenmenin daha kolay olmasını sağlıyor.

Her kelimenin kendine özgü ekleri olduğundan dolayı, ezberinizin kuvvetli olması ve bolca pratik yapmanız gerekiyor.

Almanca Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Almanca öğrenme süresi kişiden kişiye ciddi anlamda değişiklik gösterecektir. Ancak kısa sürede bu dile hâkim olmak adına başarılı ve tecrübeli eğitmen ile beraber çalışmanız işinizi son derece kolaylaştıracaktır.

Almanca konusunda tecrübeli bir öğretmen, konuları hangi sıra ile işlemesi gerektiğine hakimdir. Hiç dil bilmeyen birine sıfırdan başlayarak konuları nasıl çabuk öğreteceğini bilir. Ayrıca, eğer yabancı dili Almanca olan bir eğitmen ile çalışırsanız konuşma dilinde pek çok avantaja sahip olacağınız gibi Alman kültürü hakkında da bilgilere sahip olabilirsiniz.

Almanca Öğretmeni Seçimi Nasıl Yapılmalı?

İsterseniz bir kursa kayıt olun isterseniz İnternet üzerinden bir öğretmenden Almanca dersleri alıyor olun eğitmeninizin sizin amacınıza hitap etmesi çok önemli.

Almancayı son derece iyi biliyor olması yeterli olmayacaktır. Eğer siz, sınavlara yönelik Almanca öğrenmek istiyorsanız bu konuda tecrübesi olmalı. Amacınız iş Almancası öğrenmek ise; tamamen bu alanda uzmanlaşmış bir eğitmenle çalışmalısınız. Yurt dışında yaşamak için bu yabancı dili öğrenmeyi düşünüyorsanız öğretmeninizin anadilinin Almanca olması daha avantajlı olacaktır.

İnternet Üzerinden Almanca Öğrenmek

İnternet üzerinden Almanca öğrenmek, özellikle zaman sorunu yaşayan kişiler için son derece pratik olabilir. Çoğu zaman yabancı dil kursları çalışanların veya yoğun bir ders programı öğrencilerin müsaitlik durumuna uygun olmaz. Bu nedenle de kursa gitmek zorlaşır. Oysa internetten Almanca öğrenirken, boş zamanınıza uygun bir plan yaparak yeni bir yabancı dil öğrenebilirsiniz.

Almanca Öğrenmek için Site

Almanca öğrenmek için pek çok site bulunuyor. İnternet üzerinden ulaşacağınız eğitmenlerle dil öğrenebileceğiniz gibi çeşitli dokümanlar ya da uygulamalar üzerinden de Almanca dilini öğrenebilirsiniz. Ancak özellikle söz konusu olan pratik bir Almanca öğrenmek ise; bir öğretmenle beraber çalışmak çok faydalı olacaktır.

Almanca öğretmenlerinin ders saati için istedikleri fiyatlara baktığınızda fazla geliyor ise; bir de preply.com/tr/almanca-eğitimi/skype sitesine göz atmalısınız. Bu sitede yer alan öğretmenlerin saatlik ücretleri 2 dolardan başlıyor.

Preply.com’da Dünya’nın çeşitli ülkelerinden öğrenci ve öğretmenler bulunuyor. Böylelikle, öğretmeninizi istediğiniz ülkeden seçme şansı bulabiliyorsunuz. Örneğin Almanca öğrenmek istiyorsunuz ama aslında amacınız İsviçre’de yaşamak. O zaman eğitmeninizin de İsviçreli olmasını isteyebilirsiniz. Böylelikle, hem dili bölgenin şivesine göre öğrenirsiniz hem de o ülkedeki kültürü, iş ve eğitim imkanlarını öğrenme şansına ulaşırsınız.

Sitede 25.000’in üzerinde eğitmen olması sizin büyük bir portföy arasından seçim yapabilmenizi sağlıyor. Kendi kriterlerinize uygun Almanca öğretmenini bulduktan sonra 1 deneme dersi alabilirsiniz. Deneme dersi sonrasında eğer seçiminizden memnunsanız paket eğitimlere geçersiniz. Memnun değilseniz farklı öğretmenlerle devam etmeyi denersiniz.

75.000’in üzerinde öğrencinin bu şekilde eğitim aldığı düşünüldüğünde, sitenin başarılı bir aracılık işi yaptığı söylenebilir.

Almanca Öğrenme Teknikleri

Almanca dersine başladınız ama öğrenme sürenizi ders saatleri ile sınırlı tutmak alacağınız verimi minimuma indirecektir. Oysa, kalan zamanlarınızı değerlendirir ve kendinize dil öğrenmek için fırsatlar yaratırsanız kısa süre sonra hiç de fena olmayan bir şekilde Almanca konuşmaya başladığınızı göreceksiniz.

Utanmayın, Bolca Pratik Yapın: Yabancı dil öğrenirken pratik yapmak şart. Ancak pek çok kişi ben yeterince iyi bilmiyorum, nasıl konuşabilirim diye düşündüğünden kendini geliştiremiyor. Bu, tamamen yanlış bir düşünce. Kimse sizi konuşma şeklinizle eleştirmeyecek, hata yapsanız da konuşun ve pratik yapın. Zaman içerisinde çok daha iyi olacaksınız.

Yabancı Konuşmalara Alışın: Türkçe dinlediğiniz, izlediğiniz her şeyin Almancasını tercih edin. Almanca müzikler dinleyin, film ve diziler izleyin. Siz anlamasanız bile kulağınız aşina olacaktır. Özellikle konuşma ili için bu son derece yararlı olacaktır.

Çok Değil Düzenli Çalışın: 1 gün saatlerce çalışıp, ertesi gün hiç çalışmayacağınıza her gün 20-30 dakikanızı dil öğrenmeye ayırın. Kelimeleri tekrar edin, kuralları gözden geçirin. Böylelikle bilgiler çok daha kalıcı bir hal alacaktır.

Kendi Başınıza Olduğunuz Zamanları Değerlendirin: Tek başınıza olduğunuz tüm zamanları değerlendirin. Üzerinizi değiştirirken ya da bir hazırlık yaparken bir taraftan Almanca kelimeleri tekrar edin, Almanca şarkılar söyleyin.

Teknolojiden Yararlanın: Yabancı dil öğrenmek için teknolojiden yararlanmak çok kolay. Pek çok uygulama bulunuyor. Bu uygulamaları telefonunuza indirin ve gün içerisinde 3-4 kere bu uygulamaları kullanın.

Etrafı Notlarla Doldurun: Odanızın çeşitli yerlerine yapışkan kağıtlar üzerinde notlar yapıştırın. Üzerinde Almanca kelimelerin anlamları ya da derslerde öğrendiğiniz bilgiler olabilir. Bu notlara gelip geçtikçe gözünüzün çarpması bir tekrar olacaktır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika