...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Altınok’a saldırı şoku!

04 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 282 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Altınok’a saldırı şoku!

Ankara yerel siyasetinin önemli isimlerinden, BBP’den Keçiören Belediye Başkan adayı Turgut Altınok’un Etlik’te bulunan seçim bürosu bu sabah kurşunlandı.

Kimliği bilinmeyen kişi ya da kişiler, seçim bürosuna 2-3 el ateş ettikten sonra kaçtı. Kimsenin görmediği saldırı, sabah saatlerinde büro görevlilerinin gelmesiyle fark edildi. Olayda kimse yaralanmazken, seçim bürosunda maddi hasar meydana geldi.

Görevlilerin polisi araması üzerine olay yerine gelen polis ekipleri saldırıyla ilgili inceleme başlattı. Olay yerinde boş kovan bulunmaması dikkat çekti.

Daha önce Keçiören’de MHP adayının bürosuna da, molotof kokteyli atılmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in geçmişte önemli rakiplerinden biri olan, 2009’daki yerel seçim öncesinde seks kaseti olayı nedeniyle aktif siyasete ara vermek zorunda kalan Turgut Altınok, Keçiören’nde 3 dönem belediye başkanlığı yapmıştı. Altınok’un adı 2009 yerel seçimi öncesinde Melih Gökçek’in yerine AK Parti ‘den Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için geçmişti. Ancak kaset olayı nedeniyle Keçiören’den bile adaylığı engellenmiş, Altınok, aktif siyasete ara vermek zorunda kalmıştı.

TURGUT ALTINOK’TAN AÇIKLAMA

Büyük Birlik Partisi (BBP) Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok olayla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Daha önce de olduğu gibi seçim dönemlerinde karşılaşılan olayları görmeye başladık. Ne hikmetse her seçim döneminde böyle şeylerle karşılaşır olduk. Keçiörenliler, bunu yapanlara gereken cevabı sandıkta verecektir. Keçiören, Başkent Ankara’da huzurun en derin yaşandığı yerdir. Böyle çirkin hadiseleri asla tasvip etmiyoruz. Yapılanları önce yüce Allah’a sonra da halkımıza havale ediyorum. Bu hadiseye gereken cevabı yine Keçiörenliler verecektir. Konuya ilişkin olarak kimseyi suçlamıyoruz. Biz, Keçiören’e hizmet için yola çıktık. Bu yolda bu tarz çirkinlikler, bizi asla yolumuzdan alıkoyamayacak, engelleyemeyecektir. Engellemenin ötesinde ancak hırslandırır, perçinler. Keçiören’e hizmet aşkımızın önüne hiçbir olay geçemez.Söz konusu olay üzerine polis ekipleri inceleme başlattı.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz