...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AMERİKA’NIN TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ RICCIARDONE BEYPAZARI’NI GEZDİ

22 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 453 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»AMERİKA’NIN TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ RICCIARDONE BEYPAZARI’NI GEZDİ

IMG_4907 (Small)Haftasonu Beypazarı’na gelen Amerika’nın Türkiye Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Beypazarı’na hayran kaldı

Cumartesi günü öğle saatlerinde Beypazarı’na gelen Amerika’nın Türkiye Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, eşi, kızları ve damatları ile birlikte Beypazarı’nın Tarihi Demirciler Çarşısı’ndan Alaaddin Sokağa geçerek, Tarihi Beypazarı Konakları, Beypazarı Tarih ve Kültür evi Müzesi ve Türk Hamam Müzesi’ni gezdi. Türk Hamam Müzesi’nde konuklara Dr. Sema Demir eşlik etti.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp ve eşi Hamide Özalp’in ilgilendiği Ricciardone ve beraberindeki heyet, Havuç ve Karadut suyunun yanı sıra Beypazarı yöresel tatlılarından aldı. Beypazarı’nı çok güzel bulduğunu ve oldukça beğendiğini belirten Büyükelçi Ricciardone “Çok güzel bir ilçe, tekrar gelmek isterim, her şey çok güzel” dedi.

Amerikan Büyükelçi Ricciardone, beraberindekilerle birlikte Beypazarı Hanlarönü Meydanı’nda bulunan, Beypazarı Havucu heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Büyükelçi Ricciardone Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp ve eşi Hamide Özalp ile birlikte Hıdırlık Tepesi’nden kuş bakışı Beypazarı’nı izledi ve Son olarak Beypazarı İnözü Vadisi’nin serin havasında tesislerde dinlenmeyi tercih etti. Ricciardone Beypazarı Maden Suyu  Tesislerini’de gezdikten sonra ilçemizden ayrıldı.

 

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz