...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Ankara Çinçin’den Şampiyonluğa

08 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 709 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Spor»Ankara Çinçin’den Şampiyonluğa

ankara cincinKentin olaylarla anılan mahalleleri Çinçin ve Yenidoğan’dan çıkarak, birçok spor dalında başarıdan başarıya koşan çocuklar, Ankara Hürriyet’i mahallelerinde ağırladı.

Maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarından geleceğin sporcularını çıkarmak amacıyla kurulan Güç Koşullardaki Bireyler Federasyonu (GÜÇKOBİR) Çinçin ve Yenidoğan bölgesinde yaşayan çocukları geleceğin en iyi sporcularından biri yapmak amacıyla çalışıyor. Sporcular, son olarak Konya’da yapılan Muay Thai İç Anadolu Bölge Şampiyonası’ndan 7 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile döndü. Aldıkları madalyaların kendileri için bir başlangıç olduğunu dile getiren şampiyonlar, Ankara Hürriyet’i kendi sokaklarında ağırladı. Ankara Kalesi’nin eteklerinde kurulu mahallelerden şampiyonluğa uzanan hayatlarıyla ilgili çocuklar, şunları anlattı:

MAHALLEDEN RİNGE

“Mahalle aralarında çocuk oyunları oynarken kendimizi ringlerde bulduk. Düne kadar henüz hayal kurmanın bile ne demek olduğunu bilmezken, şimdi büyük turnuvalarda maçlara çıkıyor, milli sporcu olma hayalleri kuruyoruz. Aldığımız her madalya mahallemizde günlerce konuşuluyor ve aileler kendi çocuklarının da aynı başarıları almaları için bizim hocalarımızla temasa geçiyor.

HEDEF MİLLİ OLMAK

Oturduğumuz mahalleler Başkent’in unutulan bölgeleri arasında. Biz bu sokaklarda kendi kültürümüz içinde ailelerimizin hayatını yaşıyoruz. Tabi ki hedeflerimizi de aynı doğrultuda koyuyoruz. İçimizde bir potansiyel varsa bile, bunu hangi ortamda, ne şekilde kullanabileceğimizi bilmiyoruz. Hayatımızı, geleceğimizi şekillendirecek uğraşlar illa ki vardır ama biz onlara ulaşabilecek bir otobüs parasını bile bulurken zorlanabiliyoruz. Hedeflerimiz çok büyük. Milli formayı giyerek, Türkiye’yi dünya üzerine temsil etmek istiyoruz.”

DESTEK BEKLİYORLAR

GÜÇKOBİR Federasyonu Genel Sekreteri Hakan Yıldız, “Çocuklar gittikleri her şampiyonadan madalyalarla dönüyor. Bu durum bizi gururlandırıyor. Hepsi ilerleyen yıllarda geleceğin milli sprocuları olacak ve kendi koşullarında yaşayan gençlere örnek olacak” diye konuştu. GÜÇKOBİR Spor Kulübü Kurucu Başkanı Murat Berksun şunları söyledi:
“Madalyalar, kupalar çocuklar için oldukça önemli bir motivasyon kaynağı. Ancak biz şimdilik bir pilot bölgede bu projeyi hayata geçirdik. Eğer devletimizin konuyla alakalı kurumları gerekli desteği verirse tüm Türkiye’de aynı şartlardaki çocuklara bir gelecek kurma hayalimiz var. Umarım en kısa zamanda büyük adımlar atabilir ve miniklere bir hayat kurma şansı tanıyabiliriz.”

ankara cincin2

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika