...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ankara Emniyeti’nde deprem

18 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 296 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Son Dakika»Ankara Emniyeti’nde deprem

Ankara’da operasyon sürüyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde 80 polisin görev yeri değişti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde bazı görev değişikliklerine gidildi. Bu arada Emniyet müdür yardımcılarının görev yerleri de yeniden düzenlendi.

Görev yerleri değiştirilen müdürler arasında 17 Aralık operasyonu sonrasında görevden alınan müdürler, ikinci kez görevlerinden alınarak başka görevlere kaydırıldı.

ankara emniyetinde deprem

Operasyon kapsamında tutuklanan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan’ı gözaltına alan ekibin başında olan ve operasyonun hemen ardından görevden alınan Organize Suçlar Müdürü Şamil Kaya, ikinci kez görevden alınarak “kızak” göreve çekildi. Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay daha önce görevden alınırken, bu akşam Çevik Kuvvet Şube Müdürü Fatih Umutlu ile bu şubeden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nazmi Küçükkale’nin de görev yerleri değiştirildi. Böylece Ankara Emniyeti, 17 Aralık operasyonunun ardından büyük ölçüde sil baştan yenilenmiş oldu.
İKİNCİ TAYİN ŞOKU
Görevden alma dalgası kapsamında ayrıca, 17 Aralık operasyonunun hemen ardından görevden alınarak pasif görevlere verilen emniyet müdürleri de ikinci kez görevden alınarak personel emrine alındı. Bu isimler arasında ise Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü iken Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne tayin edilen Adem Yalçınkaya, Kaçakçılık Şube Müdürü iken Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Ertan Kaya, Narkotik Şube Müdürü iken Koruma Şube Müdürlüğü’ne gönderilen Emre Korkmaz gibi isimler de yer aldı. Asayiş Şube Müdürü iken İkmal Şube Müdürlüğü’ne gönderilen Ömer Barlas ise Kalecik İlçe Emniyet Müdürü oldu. Daha önce Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’ne getirilen Erol Alkan ile Siber Suçlar Şube Müdürlüğü’ne getirilen Tacettin Çelebi ise yer değiştirdi.
İLÇELERİN HEPSİ GİTTİ
24 ilçesi bulunan Ankara’da tüm ilçe emniyet müdürlerinin görev yerleri de değişti. Ankara’nın en önemli ilçelerinden Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Ahmet Yıldırım, Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Cengiz Akar, Keçiören Emniyet Müdürlüğü’ne Cihat Şerolar, Mamak Emniyet Müdürlüğü’ne Şerafettin Türkyılmaz, Etimesgut Emniyet Müdürlüğü’ne Cihangir Kaya, Pursaklar Emniyet Müdürlüğü’ne ise Bülent Yiğit getirildi.
DALGALAR SÜRECEK
Ankara Emniyeti’nde yaşanan en büyük görevden alma dalgası geçen hafta yaşanmış ve 80’e yakını rütbeli personel olmak üzere, toplam 609 personelin yerleri değiştirilmişti. Ankara Emniyeti’nde önümüzdeki günlerde de çoğunluğu memur boyutunda olmak üzere görev değişikliklerinin süreceği öğrenildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz