...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1958 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ankara Tüccarlarına Çağrı Yapıldı

29 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 232 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»Ankara Tüccarlarına Çağrı Yapıldı

ankara tüccarlarına çağrıATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, “Döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle iş dünyası önünü göremiyor. İş hayatında herkesin muhatabıyla el sıkışarak döviz kurunu sabitlemesinin durgunluğu önleyeceğine inanıyorum. ATO’nun tüm üyelerine çağrı yapıyorum. Döviz kurunu sabitleyip, yolumuza, işimize devam edelim” dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle, iş dünyasının önünü göremediğini belirterek, esnaf ve tüccara ‘döviz kurunu sabitleme’ çağrısı yaptı. Bezci, yazılı açıklamasında, Türkiye’de yıllardan beri devam eden istikrarlı yapının ekonomiye olumlu yansıdığını, dünyanın gelişmiş ülkelerinin kriz nedeniyle küçülme yaşadığı dönemde Türkiye’nin büyüme kaydettiğini anımsattı.

MECBURİ BEKLEME HALİ

Son birkaç ayda yaşanan gelişmelerin dövizde sürekli bir yükseliş eğilimi ortaya koyduğunu vurgulayan Bezci, dövizde her gün yeni rekorların kırıldığını, kurun hangi seviyede dengede kalacağını kimsenin öngöremediğini, bu nedenle de iş yapmak isteyen herkesin “elinin kolunun bağlandığını” ve iş adamlarının mecburi bir bekleme halinde olduklarını belirtti.
Ticaretin iki tarafı için de döviz kuru değişkenliğinin sıkıntılı olduğuna dikkati çeken Bezci, şunları kaydetti:

KURU SABİTLEYİP İŞİMİZE DEVAM EDELİM

“Küçük esnafından, tüccarına, sanayicisine kadar herkes (dur bakalım döviz kuru nereye gidecek) diyerek bekleme eğiliminde. Bu beklemenin uzun sürerek ülke ekonomisine zarar vermemesi için çözümü biz oluşturmalıyız. Ben şahsen, döviz kurundaki öngörülemezliğin işlere olumsuz yansımasını önlemek için alacaklarımda ve kira gelirlerimde dövizi sabitledim. Herkese de bunu tavsiye ediyorum. İş hayatında herkesin muhatabıyla el sıkışarak döviz kurunu sabitlemesinin durgunluğu önleyeceğine inanıyorum. Ankara Ticaret Odamızın tüm üyelerine çağrı yapıyorum. Döviz kurunu sabitleyip, yolumuza, işimize devam edelim.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika