...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ankara Valisi Ayaş’ı Gezdi

01 Mart 2013 Tarihinde Yayınlandı 491 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ayaş Haberleri»Ankara Valisi Ayaş’ı Gezdi

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel Ayaş’ta incelemelerde bulundu

ankara-valisi-yuksel-ayasi-gezdiAnkara Valisi Alaaddin Yüksel Başkent’in şirin ilçesi Ayaş’a 13 defa gelmesine karşın ilk resmi ziyaretini düzenledi. “Ayaş halkı çalışkandır” diyen Vali Yüksel vatandaşlara birde uyarıda bulundu “sakın ola 1 karış arazinizi satmayın bir gün gelecek Ayaş’ta Turist otobüsleri park edecek yer bulamayacaklar” şeklinde konuştu.

 Vali Yüksel İl bürokratlarının tamamıyla Ayaş’a adeta çıkarma yaptı. Ayaş Kaymakamlığı ile ziyaretine başlayan Yüksel, Kaymakam Hasan Balcı’nın Ayaş için hazırladığı brifingi dinledi, notlar aldı ve İlçenin acil çözülmesi gereken sorunlarına bürokratların ivedilikle hareket etmesi için talimat verdi. Vali Yüksel Kaymakamlıktan yaya olarak Belediye Başkanlığına geçerek, Başkan Ali Başkaraağaç’ı ziyaret etti. Yüksel, Halk eğitim merkezinde vatandaşların sorunlarını dinledi. Akkaya köyünde yeni kurulan ve üyelerinin tamamı kadınlardan oluşan salça fabrikasını gezdi.

Vali Yüksel ziyaretlerde yaptığı konuşmalarında Ayaş’ın adeta bir açık hava müzesi olduğunu belirterek “Bu termal su, bu tarihi doku dünyanın başka bir şehrinde bulunmuş olsa insanlar oraya akın eder. Ben Ayaş’ı bu yüzden çok önemsiyorum. Öncelikli olarak burada yaşayan insanlar Ayaş’a farklı bakması lazım. Biz buradan ayrıldıktan sonra lütfen bir araya  toplanın ve yaşadığınız şehre tekrar bir bakın” şeklinde konuştu

Ayaş’ta çok sayıda tarihi konağın olduğunu ifade eden Vali Alaaddin Yüksel bu konakların canlanması gerektiğinin altını çizdi. “Bu konak sahipleriyle bire bir görüşülmesi gerekiyor. İnsanlar gelsinler hafta da bir gün dahi olsa Ayaş’a özel yemekler hazırlasınlar ve dışarıdan insanları çağırsınlar. Şuna inanıyorum ki bir gün Ayaş’ta Turist otobüsleri park edecek yer bulamayacaklar. Sakın 1 karış arazi satmayın. Bir gün buralar altın değerinde olacak” dedi.

Vali Alaaddin Yüksel Akkaya köyünde 30 kadının üyesi bulunduğu S.S. akkaya köyü Tarımsal kalkan kooperatifine ait salça üretim fabrikasını da ziyaret etti. Fabrikada ki kadınlarla sohbet eden Vali Yüksel, girişimciliklerinden dolayı kadınları kutlarken, deneme üretimi yaptıkları salçaları inceledi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz