...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1958 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ato Başkanı Bezci Gücümüzü Etkin Kullanacağız

27 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 255 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»Ato Başkanı Bezci Gücümüzü Etkin Kullanacağız

atoAnkara Ticaret Odası meclis, komite ve komisyon üyeleri ile 70 ayrı ülkenin Ticari Ataşeleri, tanışma yemeğinde bir araya geldi. ATO Başkanı Salih Bezci, “Gücümüzü daha etkin kullanabilmek için iş birliktelikleri oluşturmanın öneminin farkındayız” dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, 150 bine yakın üyeyle güçlü bir kuruluş olduklarını belirterek, “Gücümüzü daha etkin kullanabilmek için iş birliktelikleri oluşturmanın öneminin farkındayız. Dış Ticaret ve Uluslararası İşbirliği Özel İhtisas Komisyonumuz, üyelerimiz için çok yararlı bir başlangıca imza attı” dedi.
ATO meclis, komite ve komisyon üyeleri ile 70 ayrı ülkenin Ticari Ataşeleri ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen tanışma yemeğinde bir araya geldi. Burada konuşan Bezci, 2013 yılı mayıs ayında oda seçimlerinin yapıldığını hatırlatarak, Ankara’nın tüm sektörlerinin temsilcilerinden oluşan yeni üyelerini Ankara’daki yabancı temsilcilerle bir araya getirmek istediklerini ve bu doğrultuda tanışma yemeğini düzenlediklerini kaydetti.

PROJELER GELİŞTİRDİK

ATO olarak yıllardır çok sayıda ülke diplomatıyla bir araya gelerek, üyeleri için farklı projeler geliştirdiklerine işaret eden Bezci, bu kapsamda ülke ve sektör günleri düzenlediklerini, eşleştirme toplantıları yaptıklarını, birçok ülke odasıyla kardeş oda olduklarını ve işbirliği protokolleri imzaladıklarını söyledi.

KAZAN KAZAN İLİŞKİSİ

Oda üyelerinin dış pazarlar aramak ve ticaret yapmak amacıyla dış ülkelerle temas kurmaya çalıştığını dile getiren ATO Meclis Başkanı Nurettin Gürgür ise, uluslararası ticaretin “kazan kazan” ilişkisi içerisinde olduğu sürece anlam kazanacağını ifade etti. Gürgür, ATO olarak bütün ülkelerle ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde köprü işlevi yapma çabasında olduklarına işaret ederek, bu açıdan diplomatik temsilcilerin, büyük elçilerin ve ticari müşavirlerin, ATO’nun bu kapsamdaki çabalarını anlayışla karşılamalarını beklediklerini kaydetti.

İSTİKRAR VE GÜVEN ADASI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel de, “Türkiye bölgesinde bir istikrar ve güven adası olarak ilerlemeye devam ediyor. Hedefimiz Türkiye’yi ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı ülkelerden biri yapmak. Bundan böyle önümüzdeki süreçte de Türkiye’nin bu temel hedef çerçevesinde güvenle ve istikrarla ilerleyeceğinden emin olunuz” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika