...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Ayakkabı Aşkı Guinness’e Aday !

19 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 743 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Ayakkabı Aşkı Guinness’e Aday !
mehmet akbacakoglu 1 ‘Ayakkabı Aşktır’ sloganıyla Türkiye’de ilk kez ayakkabı marketi kurup şubeler açan Ayakkabı Dünyası’nın Beypazarılı patronu Mehmet Akbacakoğlu, ‘Dünyanın En Büyük Antika Ayakkabı Koleksiyonu’ ile Guinness Rekorlar kitabı’na girmeye aday.
Ailesi beş kuşaktır ayakkabı ile uğraşan Mehmet Akbacakoğlu, Beypazarı‘nda çarık, yemeni imal eden dedesinin ve babasının yanında ticarete atıldı, kurduğu Ayyakabı Dünyası’yla Türkiye’nin dört bir yanında mağazalar açtı.
Görenlerin ‘Bu adam ayakkabıyla aşk yaşıyor’ dediği Akbacakoğlu, işindeki başarısını küçük yaşlarda aldığı nasihatleri dikkate almasına bağladı. Akbacakoğlu, markalaşma süreçlerini şöyle anlattı:
ÜNİVERSİTELİYİM:
Osman dedem 1900’lü yılların başında Beypazarı’nda ilk deri tabakhanesini kurdu. Hafız Ahmet Dedem 1923’te ayakkabı imalatına girdi. Beypazarı’nm en iyi ayakkabı ustalarından Kunduracı Niyazi olarak tanınan babam 1953’te, Samanpazarı’ndaki Saraçlar Çarşısı’nda dükkan açtı. Ben de daha ilkokulda öğle zamanı dükkana gider dersimi dükkanda yapardım. Bu nedenle soranlara Samanpazarı Çarşısı Üniversitesi’nden mezunum diyorum. Çünkü orası Vehbi Koç gibi Ankara’dan çıkan büyük isimlerin bir okuluydu.
ANTALYA’YA ŞUBE:
Almanların bir ayakkabı markasının 170 civarında mağazası olduğunu öğrendiğimde kafamda şimşekler çaktı. Ayakkabı marketi fikri o zaman doğdu. 1996 yılında Kızılay’da ilk Ayakkabı Dünyası’nı açtık. Burası 450 metrekarelik alanıyla Türkiye’nin ilk en büyük ayakkabı marketi oldu ve devamı geldi. 50’ye yakın şubemize birkaç ay sonra Antalya’da açacağımız mağazayı ekleyeceğiz.
 KALİTE DÜŞÜYOR:
Bizi rahatsız eden en önemli konuların başında ithal ürünlerde ayakkabı kalitesinin düşmesi geliyor. Bu konuda tüketicilerimizi tebrik ediyorum. Neyi, nerede ve ne zaman alacağını çok iyi biliyorlar.
KOLLEKSİYON:
1950 li yıllarda babamın diktiği ayakkabıyla karşılaştığımda büyük bir heyecan duydum. Daha sonra bu bende bir merak haline geldi. Dünyanın çeşitli yerlerinde antikacıları gezerek ayakkabılar topladım. O kadar çok ayakkabı biriktirdim ki, sonunda ayakkabının tarihteki serüvenine herkesin şahit olmasını istedim ve Ayakkabı Dünyası Müzesi’ni kurmaya karar verdim. Tarihi ayakkabıların yer aldığı koleksiyonumuzla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hazırlanıyoruz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika