...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ayaş’ta Ak Parti CHP Kavgası

14 Şubat 2013 Tarihinde Yayınlandı 768 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ayaş Haberleri»Ayaş’ta Ak Parti CHP Kavgası

Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç aleyhine konuşan Ak Parti Ayaş İlçe Başkanı Mustafa Tüzel’e cevap CHP Ayaş İlçe Başkanı Hamdi Karakayalı’dan geldi.Karakayalı Tüzel’e “Bağ-Kur irtibat bürosu nerede? Şeker Pancarı Ofisi nerede? Askerlik Şubesi nerede? Adliye nerede? İcra Müdürlüğü nerede? Milli Emlak Şefliği nerede?… Lafı bırak, hizmete bak! Sen, Ayaş için ne yaptın?” diye sordu.”ayas ak parti chp

 Laf Cambazlığı Yapma

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Tüzel’in geçtiğimiz günlerde yerel bir gazeteye Başkan Ali Başkaraağaç aleyhinde yapmış olduğu konuşma, CHP Ayaş İlçe Başkanı Hamdi Karakayalı’ yı kızdırdı. Karakayalı” Güzel bir atasözü vardır “Ainesi iştir kişinin lafına bakılmaz.” Dolayısıyla kişinin söylediği sözler, attığı iftiralar değil, yaptığı işler gerçeği yansıtır. Sen ilk önce kendine bakacaksın. Ayaş için “Ben ne yaptım?” diyeceksin. Sen mevcut hükümetin ilçe başkanısın, hükümetin gücü varsa Ayaş’ta göster. Ayaş’ın içi boşaltıldı, sen nerdesin? Seçimlerden önce zamanın İçişleri Bakanı Beşir Atalay meydanda otobüsün üstünde “Yalan söylüyorlar! Bağ-Kur bir yere gitmiyor, burada kalacak ve Ayaşlı vatandaşlarımıza hizmet edecek. ” demişti. Kim ve kimler yalan söylüyormuş hep birlikte gördük. Bağ-Kur Beypazarı’na gitti. Neden engel olmadın? Binlerce ton şeker pancarı üreten üreticilerimizi görmezden geldin, mağdur ettin. Biz her yıl Ayaş kütüğüne bağlı 600-700 gencimizi şölenle ellerine kına yakıp vatani görevini ifa etmek üzere gönderiyorduk, şimdi ise Beypazarı gönderiyor. Bizim askerlik şubemiz nerede? Milli Emlak Şefliğimiz nerede? İcra Müdürlüğümüz, Adliyemiz nerede? Kadın, erkek, genç, yaşlı 7’den 77’ye herkesi mağdur ettiniz. Gençali köyünden, Akkaya köyünden bin bir zorlukla yollara düşüp Sincan Adliyesinin yolunu zar zor bularak hak arayan, hukuk mücadelesi veren insanlarımızdan haberdar mısın?

Belde Belediyelerimizden Sinanlı, Çanıllı, ve şimdide Oltan  Belediyeleri  düşürülürken  ve köylerimizin tüzel kişiliği kaldırılırken sen nerdeydin? Halka sordunuz mu? Köylerimizi ve köylümüzü bitiren   yasaya karşı sen bir mücadele verdin mi? Halka soramazsınız… Mücadele veremezsiniz… çünkü bunların hepsi sen ve senin gibi düşünen zihniyetlerin eseridir.

Türkiye koşullarında ortalama imkânlara sahip bir hastanemiz vardı, bu hastanede ameliyatlar yapılıyordu. Şimdi ise hastanemiz, sağlık ocağının verdiği hizmetleri bile veremiyor. Hiçbir branşta uzman doktor bulamıyoruz, röntgen bile çekilemiyor.  En ufak bir hastalıkta Ankara’ya gitmek zorunda kalıyoruz. Kan tahlili yaptırabilmek için bile Sincan-Ankara yollarını arşınlıyoruz. Onun için laf cambazlığı yapmayacaksın!”dedi.

 Gölge etme başka ihsan istemeyiz.

Ak Parti İlçe Başkanına seslenmeye devam eden CHP İlçe Başkanı Hamdi Karakayalı konuşmasına şöyle devam etti.” Hadi gidenlere engel olamadın, gelen mültecilere engel ol. Sen değil miydin, bildiri dağıtarak mülteci kampını iptal ettim, diyen.”Mülteci Kampı Projesi’nin Ayaş’a ve yöre halkına sosyal ve ekonomik alanda büyük zararı olacağını sen bilmiyor musun? Ben de istemiyorum, diyorsun ama mücadeleden kaçıyorsun. Başkanımız sağlığını hiçe sayıp açlık grevine gitti. Her platformda birlik ve beraberlikten bahsediyorsun da neden destek vermedin? Sen, açlık grevi çadırının yanından bile geçemedin.

Çocuklarımıza yaşanabilir bir Ayaş ve güzel bir gelecek bırakmak için mücadele veren Başkanımız Ali Başkaraağaç’ a çamur atmayacaksın.O hep halkın içinde oldu. Alınan bütün kararlara Ayaş halkını ortak etti. Senin gibi mazeret üretmedi. hizmet üretti.Halkıyla kavgalı bir anlayış içinde asla olmadı.Halkıyla barışık gönül gönüle el ele verdi ve halkla birlikte çözüm üreten bir düşünce içinde oldu.Tüm uygulamalarında halkın görüşünü almayı ilke edindi. Hukuka ve Ayaş’ın menfaatlerine aykırı olan hiçbir şeye imza atmadı. Esnafıyla, muhtarıyla, odalarıyla işbirliği içinde de oldu.

Laf cambazlığıyla peynir gemisi yürümez. İlk önce kendine bakacaksın, sonra eleştirini yapacaksın. Biz senden ne isteriz bilir misin? Gölge etme de başka ihsan istemeyiz.” diye konuştu.

Kaynak : http://www.flasgazetesi.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=6886

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz