...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1972 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

AZATLIK AŞKI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

11 Eylül 2013 Tarihinde Yayınlandı 530 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»AZATLIK AŞKI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

DSC01124 (Small)Beypazarılı yazar Ahmet Yıldırım’ın Azatlık Aşkı isimli yeni eseri, Beypazarı Belediyesi Güz Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen imza gününde görücüye çıktı. Güz Etkinliklerine yetişip yetişmeyeceği merak konusu olan kitap, yayınevi, matbaa ve kargo üçgeninin olağanüstü gayretiyle, etkinliğin ilk günü akşamına doğru okurlarla buluştu. Ama ne buluşma! Azatlık Aşkı, ayağının tozuyla stantta yerini alırken yüzünde imza gününe geç kalmanın mahcup gülümsemesi, pırıl pırıl kapağı ve yeni basılmaktan kaynaklanan o güzelim kâğıt kokusuyla görücüye çıkan gelinlik kız gibiydi.

Azatlık Aşkı’nın ilk imzasında güzel bir tesadüf de yaşandı. Yazarın, hayırlı olsun dilekleri arasında attığı ilk imza, etkinliğe katılan ressamlardan, Hayriye Dizman Sartaş’a nasip oldu.

Bilgeoğuz Yayınları tarafından yayımlanan kitap, Dünyanın Çatısında Bir Türk Çocuğu alt başlığıyla çıkmış. Arka kapaktan öğreniyoruz ki bir gençlik romanı olan Azatlık Aşkı’nda Altaylardan İstanbul’a uzanan bir özgürlük öyküsü anlatıyor: Doğu Türkistan’ın işgali nedeniyle çıkılan azatlık yolculuğu, bir Türk gencinin yalnız başına Himalayaları aşarken yaşadıkları ve Erpolat ile Azapay’ın aşkı…  Yazar, bu romanı, yirmi birinci yüzyılın tutsaklık karanlığında, yürekleri azatlık aşkıyla tutuşan ve özgür dünyada, bu ateş sönmesin diye hiç değilse bir kitap okuyan tüm Azapay ve Erpolatlara adıyor.

DSC01125 (Small)

DSC01129 (Small)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika