...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bahçeli Beypazarı’ndakini Çok Beğenince Memleketine de Yapıldı

09 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 744 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Bahçeli Beypazarı’ndakini Çok Beğenince Memleketine de Yapıldı

osmaniye kent müzesiBeypazarı Festivali için Beypazarı’na geldiğinde gezip gördüğü Beypazarı Kent Tarihi Müzesi’ni çok beğendiğini dile getiren Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’ye de Kent Müzesi yapıldı.

Beypazarı ziyareti esnasında basın açıklaması yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli’nin “Özellikle Beypazarı Kent  Tarihi Müzesi’ne çok hayran kaldım. İlk işim Osmaniye’de de aynısını kurmak olacak” açıklaması üzerine Osmaniye Belediyesi harekete geçip, Kent Müzesini kısa sürede şehre kazandırdı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Kent Müzesi’nin” açılışını yaptı. Belediye Başkanı Kadir Kara ve diğer partililerle müzeyi dolaşan Devlet Bahçeli’ye, proje sorumlusu Gökhan Ateş bilgi verdi. Daha önce sosyal tesis ve düğün salonu olarak kullanılmakta iken, Selçuklu mimarisi ile yeniden restore edilerek Kent müzesi haline dönüştürülen binayı gezen Bahçeli, son olarak tarihi öneme sahip Çınarlı kahveyi temsil eden şor odasında eski bir radyoda çalan davul zurna ve ceren türküsü eşliğinde çay içerek yorgunluk attı.

Müzeyi çok beğendiğini ifade eden Devlet Bahçeli, “Sayın Belediye Başkanımız çok titiz bir çalışma sonucu Osmaniye’mize, bütün hayatımızın her boyutunu yansıtan bir ‘Kent Müzesi’ armağan etmiştir. Bu müzenin hazırlanması sırasında değerli akademisyenler, uzmanlar ve konuyla ilgilenen bilen arkadaşlarımız üstün gayret göstermişlerdir. Bugün için Osmaniye’miz bir eser kazanmıştır. Osmaniye’yi ziyaret eden bütün insanlarımızın burayı gezmesi lazım. Osmaniye’de yaşayan ve özellikle ilkokulda bulunan çocuklarımızın sırayla bu kent müzesini görmelerini çok arzuluyorum. Bunu da değerli öğretmenlerimizin yönlendirmesi ile çocuklarımızın dünden bugüne, bugünlerden yarına tarihini anlatma imkânı bulacaklardır. Bir kez daha belediye başkanımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz