...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BAŞKALARI KATLEDİYOR, BEYPAZARI NAKLEDİYOR

25 Aralık 2014 Tarihinde Yayınlandı 417 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BAŞKALARI KATLEDİYOR, BEYPAZARI NAKLEDİYOR

Beypazarı Belediyesi’ne ait eski Kaymakamlık lojmanının bulunduğu alandaki yetişmiş ağaçlar naklediliyor.

BBB_2491 (Small)Beypazarı Belediyesi’nce eski hastane ve Kaymakamlık Lojmanı arazisinde çalışmalar sürüyor. En son Beypazarı Belediyesi Sevgi Evi olarak kullanılan binanın yıkılmasının ardından, yeniden iş merkezi veya konut yapımı için hafriyat çalışmalarının başlayacağı alanda bulunan ağaçların akibeti vatandaşlarca da merak ediliyordu.

Ağaçların zarar görmeden canlı halde başka bir yere nakledilmesi için girişimlerde bulunan Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, çalışmaların ağaçlar nakledilene kadar durdurulması talimatını vermişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından bugün gelen özel ağaç sökme aracı ile ağaçların nakil çalışmaları başladı. Özel makina yardımıyla toprağı ve kökleri ile birlikte yerinden sökülen ağaçlar, bir süre önce yapımı tamamlanan Beypazarı ASKİ Bölge Müdürlüğü bahçesine yeniden dikildi.

Yetkililer, ağaçların canlı olarak yerlerinden sökülmesinin kolay olmadığını, ancak ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ve bununda kendilerini çok memnun ettiğini sözlerine eklerken, ağaçların kesilmeden sökülmesi ve canlı olarak nakledilmesi konusunda ise çevredeki vatandaşlar, bazı belediyeler ağaç katliamı yaparken Beypazarı Belediyesi’nin bu konuda duyarlı olmasından memnuniyet duyduklarını belirttiler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika