...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1995 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BAŞKAN KAPLAN’DAN HAKKINDAKİ İDDİALARA YANIT

07 Kasım 2014 Tarihinde Yayınlandı 508 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»BAŞKAN KAPLAN’DAN HAKKINDAKİ İDDİALARA YANIT

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, kendisi ile ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan eleştiri ve suçlamalara yanıt verdi.

BBB_5406 (Large) (Small)Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın Basın açıklaması;

06.11.2014 itibarı ile Oda Tv isimli internet sitesi, Cumhuriyet Gazetesi ve Halk Tv televizyon kanalında şahsıma ve ilçemiz Beypazarı’na yönelik “Kendisine Ak Konak yaptırdı, Atatürk resmini kaldırıp Osmanlı Arması astırdı, TC yi kaldırdı” gibi ifadeler kullanarak bir takım haberler yayınlanmıştır.

Öncelikle şu bilinmelidir ki bizler şanlı bir ecdadın nesli olmaktan gurur duyan, cumhuriyet ve bağımsızlık için gerektiğinde gözünü kırpmadan canını verecek bir davanın, bir partinin mensuplarıyız!

Söz konusu habere mevzu olan konağın adı Ak Konak değil, Limoncuoğlu Konağı’dır. Yeni yaptırılmadığı gibi, Ankara Üniversitesi tarafından belediyemize tahsis edilmiş olup, kullanım amacı, belediye meclisi toplantı salonu ve başkanlık çalışma ofisidir.

Haberi yapan ve tamamen taraflı olduğu herkesçe bilinen bu kuruluşların yayınlamış olduğu fotoğraflar Limoncuoğlu Konağı’nda yer alan meclis toplantı salonunun bir kısmından çekilmiş olup, tamamını yansıtmamaktadır. Tabi ki bu konağımızda Devlet-i Osmaniye’nin arması vardır. Şahsım hakkında yer alan haberlerde kullanılan fotoğraflar ilk meclis toplantısına aittir. Hatta bu konaktaki ilk meclis toplantımızın açılışında ASR süresi okunmuştur. Konağımızın genel ve güncel fotoğrafları belediyemizce sizlere sunulmuş olup, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi ve şanlı Türk bayrağımız odalarımız duvarlarında asılı bulunmaktadır.

Öte yandan,ilgili basın kuruluşları masa başı yaptıkları bu haberlerde, henüz yapılmakta olan ve inşaatı devam eden gençlik merkezimizin de bir kaç fotoğrafını yayınlayarak, Osmanlı arması ve müslüman ülkelerin bayraklarına dikkat çekilmiştir. Ancak gençlik merkezimiz henüz tadilat aşamasında olup, ilgili basın kuruluşların yayınladığı haberlerde kullandığı fotoğraflarda da görüleceği üzere çalışmalar tamamlanmamıştır. Elbetteki Türk Bayrağımız ve Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri merkezimizde yerini alacaktır. İkisi de ağır tadilat geçirmiş iki binadan, herhangi bir Atatürk portresinin kaldırılmış olması, Tarihi Limoncuoğlu Konağı’nın isminin de Ak Konak olarak değiştirilmesi söz konusu değildir.

Bu taraflı yayın organlarının tarafımıza bu şekilde saldırmalarının sebebinin, gençlik merkezimizde yer alan kütüphanenin Emin Çölaşan Kütüphanesi iken tarafımızca, Necip Fazıl Kısakürek Kütüphanesi olarak adının değiştirilmesi olduğunu düşünüyorum.

Vatandaşlarımızın masa başı yapılmış bu tarz haberlere ve çirkin karalama kampanyalarına itibar etmemelerini diler, selam ve saygılarımı sunarım.

Tuncer Kaplan
Beypazarı Belediye Başkanı

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz