...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Başkan Özalp TGRT’ye Çalışmalarını ve Yeni Hedeflerini Açıkladı

01 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 611 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Başkan Özalp TGRT’ye Çalışmalarını ve Yeni Hedeflerini Açıkladı

Havaların ısınmasıyla ulusal kanallarda yayınlanan birçok programın yapımcısı geçtiğimiz bahar ve yaz aylarında da olduğu gibi çekimler için Beypazarı’nı tercih ediyor.

tgrt beypazari cengiz ozalp (1)Avrupa’da kurulan ilk Türk Ulusal Kanalı olan ve Gurbetçi vatandaşlarımız tarafından ilgiyle izlenen kanalların başında gelen TGRT EU Kanalı Rotamız Türkiye Programı ekibi, çekimler için Beypazarı’na geldi.

Türkiye Genelinde Kültür, Tarih, Haber, Belgesel içerikli Gezi Programı çekimleri yapan ekip Beypazarı’nda Beypazarı Maden Suyu Tesisleri, Tarihi Beypazarı Evleri, Taş Mektep, Hanlarönü ve Bankalar Caddesi’nde yaptıkları çekimler sonrası Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’le görüşerek Beypazarı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmetler ve yeni projeler hakkında bilgi aldılar.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp “Öncelikli hedefimiz Beypazarı’nın ve yılların yükünü artık taşımakta zorlanan altyapıyı çözmek oldu. Göze görünmüyor ama Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle uzun süren çalışmalarla trilyonlarca para harcanarak Beypazarı’nın 60 yıl rahat etmesini sağladık. İçme suyu ve kanalizasyon hatlarımız yenilendi. Evlere giden sular artık yepyeni ve temiz borulardan geçiyor. Bu çalışmalarda sona geldik. Önümüzdeki günlerde Su Arıtma Tesislerimizin ihalesi yapılacak ve kısa süre içerisinde bu tesisleri de kurarak hizmete açacağız.

Beypazarı’nda Yeni Bir Dönem Başlıyor

Altyapıyı bitirdik ve artık ilçemizin görünümüne üstyapıya ağırlık vereceğimiz yeni bir döneme başlıyoruz. Beypazarı gün geçtikçe daha modern, daha düzenli bir görünüme kavuşacak. 3 Katlı Kapalı Pazar yeri çalışmalarımız başladı.

Kumsüren mevkii’ndeki dere kenarına ve İnözü Deresi’ne taşkın duvarı yapımı ve ıslah çalışmalarına başladık. İnözü Vadisi için güzel düşüncelerimiz var ve bir an önce bu yönde çalışmalara başlayacağız.

tgrt beypazari cengiz ozalpTOKİ Evleri’nde çalışmalar bitmek üzere ve hak sahipleri bu yaz evlerine yerleşecekler. Bu demektir ki 300 e yakın aile ve yüzlerce insan da artık o bölge de yaşayacak. Bunun bilincinde hizmete yönelik çalışmalarımızı artırdık. Oğuzkent Mevkii’nde Stadyum yapımı çalışmalarına havaların ısınmasıyla hız verdik. Oğuzkent sakinleri çeşitli spor aktiviteleri yapabilecekleri modern tesislere kavuşacak.

İlçemize doğalgazın gelmesi kesinleşti ve bir süre sonra işi yapacak firmanın belirlenmesiyle çalışmalar başlayacak. Doğalgaz ilçemize sanayi yatırımlarının yapılması için de kapı açacak. Bunun yanı sıra Ankara İstanbul arasını 1.5 saate indirecek olan Hızlı Tren için duraklar belirlendi ve Sincan’dan sonra Beypazarı’nda duracağı müjdesi verildi. Bu konu da ilçemiz için çok önemli bir gelişme.

Turizmi çeşitlendireceğiz. Yeni çıkan yasa ile ilçemize bağlanacak olan Karaşar Beldemiz sınırlarındaki Kirazyanı Mevkii senenin büyük bir kısmında karla kaplı olur. Bu bölgede yapılacak çalışmalarla Karaşar’ı Başkentin kayak merkezi haline getireceğiz. Yaz aylarında ise vatandaşlar bu bölgede piknik yapabilecekler. Trekking ve Doğa Turizmine yönelik çalışmalarımız var. Ayrıca ilçemize yapılan yatırımlarla bir süre sonra Termal Turizm ve Kongre Turizminde bizde varız diyeceğiz” diyerek izleyenleri 21-22-23 Haziran’da gerçekleştirilecek Geleneksel Beypazarı ve Yöresi Şenlikleri’ne davet etti.

tgrt beypazari cengiz ozalp (2)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika