...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BAYRAMDA BAŞKENTLİLER BEYPAZARI’NA AKACAK

08 Ağustos 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.647 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BAYRAMDA BAŞKENTLİLER BEYPAZARI’NA AKACAK

9 Gün sürecek uzun Kurban Bayramı Tatili dolayısı ile özellikle Ankaralıların tercihi Beypazarı oldu. Tur Şirketleri Beypazarı için rezervasyonlarını doldurdu.

Bayram tatilinin 9 gün olduğunun erken açıklanmasının tatilciler açısından olumlu oldu. Geçen yıl bayram tatilinin 7 güne uzatıldığı haberi bayramdan 4-5 gün önce açıklanmıştı. Bu yıl yapılan erken açıklama ile talep arttı ve sektörün yüzü güldü.

BEYPAZARI ESNAFI VE DENETLEME KURUMLARI HAZIRLIKLI OLMALI

ETS Tur’dan edindiğimiz bilgilere göre Kısa program arayanlar, Kapadokya, Safranbolu, Misya (Assos, Ayvalık) ve Ankara civarını kapsayan Beypazarı turlarına büyük ilgi gösterdi. Beypazarı turları için kontenjanlar dolarken, ek turlar açılıyor. Bayram tatilinde Beypazarı’nda oteller ve konaklamalar dolu olacak. Günübirlik gelenlerle birlikte büyük bir turizm patlaması bekleniyor.

Ekşi Sözlük, forumlar ve sosyal medyada ilçeye gelen turistlerin başlıca şikayetleri arasında Suriyeli mülteciler, işletmelerde kalifiye elemanın olmamasından kaynaklanan sorunlar, fiyatların bazı mekanlarda abartılı olması ve yöresel yemeklerin beklentiyi karşılamaması yer alıyor.

Beypazarı Belediyesi ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün bayram öncesi denetimlerini artırması, fiyat ve kalite dengesinin korunması, bayram tatili süresince de özellikle Demirciler ve Alaaddin Sokak gibi yoğunluğun yaşanacağı yerlerde güvenliğin artırılması, çarşı trafik ışıklarında Ankara’dan gelen araç geçişinin çok kısa olması nedeniyle olası uzun kuyrukların önlenmesi amacıyla trafik polisi konulması, alınması gereken tedbirler arasında.

Az bir zaman kalmasına rağmen başlayamayan festival tanıtımları için, ilçeye gelen turist yoğunluğunun da değerlendirilmesi olumlu sonuçlar getirecek.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika