...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1974 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI NETLEŞİYOR

15 Kasım 2018 Tarihinde Yayınlandı 4.845 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI NETLEŞİYOR

Türkiye 2019 Mart ayında sandık başına gidecek. Yerel seçim heyecanı Beypazarı’nda giderek büyüyor.

2019 Mart yerel seçimlerinde vatandaşlar mahalle muhtarlarını ve belediye başkanlarını seçecek. Beypazarı’nda bu seçim dönemi yine renkli geçecek. AK Parti ve MHP de peş peşe resmi başvuruların yapılmayasıyla, kimlerin ilçeyi yönetmeye talip oldukları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Resmen başvurusu olmasa da aday olmasına kesin gözüyle bakılan isimler de mevcut.

Milliyetçi Hareket Partisi başvuruları almaya daha önce başlarken, AK Parti ise geçtiğimiz hafta başvuruları almaya başladı. AK Parti’nin Pazartesi günü sona eren başvuru süreci 16 Kasım 2018 Saat 17:00 ye kadar Cumhurbaşkanı talimatıyla uzatıldı.

Beypazarı’nda aday adayları kimler, kimler hangi partiden aday, kimler henüz beklemede?

(Parti sıralaması alfabetik yapılmıştır)

AK PARTİ BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYLARI

AK Parti’de mevcut belediye başkanlarından başvuru alınmıyor. Parti önümüzdeki günlerde Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’a ya yola devam ya da ‘teşekkür ederiz’ diyecek. Ak Parti’de adaylık için ilk açıklama Ali Hancıoğlu’ndan geldi. Daha önce iki yıl gençlik kolları başkanlığı ve ilçe yönetiminde görev alan Ali Hancıoğlu aylar öncesinden başladığı çalışmalarla hızlı bir çıkış yakaladı. Hancıoğlu AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nda resmi başvurusunu yaptı. Partide bu güne kadar yönetici olarak aktif görev almış isimler Avni Erdoğan, Sefa Varlık, Adnan Dağlıoğlu ve Yaşar Hız‘da resmen başvuru yaparak aday adayı olduklarını açıkladılar. Adnan Dağlıoğlu ilçe yönetiminde başarılı çalışmaları ile biliniyor. Yaşar Hız ve Avni Erdoğan İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundular.Sefa Varlık daha önce İl Genel Meclis Üyeliği yaptı. 15 Yıl Belediye Başkanlığı ve bu dönemde belediye meclis üyeliği yapan İbrahim Demir de yeniden göreve talip. Ancak AK Parti’den mi, yoksa daha önce deneyip kazandığı bağımsız aday olarak mı seçime girecek henüz netlik kazanmadı. Mustafa Sümer, Osman Karlıdağ, Ünal Eken, Mürşide Balaban ve Yıldız Kara da, adı AK Parti Beypazarı Belediye Başkan aday adaylığı için anılan diğer isimler.

CHP BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI

2014 yerel seçimlerinde 3303 oyu bulunan CHP de sessizlik hakim. CHP Beypazarı ilçe Başkanı Ali Uysal‘ın adı, Belediye Başkan Aday Adaylığı için istifa edecek isimlerde geçmişti. Beypazarı CHP de sessizlik ve bekleyiş sürüyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın belirlenmesi sonrası muhtemelen CHP Beypazarı adayı da açıklanacak.

İYİ PARTİ BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Kurulmasının hemen akabinde genel seçimlerde Beypazarı’nda iyi bir çıkış yakalayan İYİ Parti’de, parti yetkilileri güçlü bir ismin aday gösterileceğini ifade ediyorlar. Ancak henüz sessiz kalan Beypazarı İYİ Parti’de, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için büyük destek gören Mansur Yavaş’ın, henüz durumunun netlik kazanmaması dolayısı ile bir bekleyiş olduğu biliniyor. İYİ PARTİ Beypazarı Belediye Başkan aday adaylığı için Dr.Özer Kasap, Dr.Mehmet Çiftçi, Mehmet Fikri Kanıvar isimleri halk tarafından telafuz ediliyor. Saadet Partisi, CHP ve İYİ Parti’nin ittifaka girerek çatı aday çıkarması olasılığı da kulislerde değerlendiriliyor, hesaplamalar yapılıyor.

MHP BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI

Beypazarı MHP seçim sürecine yeni yönetimle girdi. Yeni yönetim, yeni binasının açılışını yaparak halkla bir araya gelmeye başladı. Erdoğan Orhan yeni ilçe başkanı oldu. Milliyetçi Hareket Partisi’nden Beypazarı Belediye Başkanlığı’na ilk talip olan isim Filiz Karapınar‘dı. Karapınar basın açıklamasıyla aday adayıyım diyen ilk isim olmasına rağmen henüz başvuru yapmadı. Ardından geçtiğimiz günlerde göreve talip olduğunu resmi başvuru ile açıklayan bir diğer aday adayı Aziz Özcan Sözütok. MHP den bir başka isim ise yine direkt resmi başvurusunu yaparak aday adayı olduğunu belirten Haydar Çalışkan. Çalışkan MHP Genel Merkezi’ne giderek başvurusunu yaptı. MHP Beypazarı Belediye Başkan Aday Adaylığı için süprizi ise Mehmet Ay Yaptı. Mehmet Ay’da MHP Genel Merkezi’ne resmi başvurusunu yaptı. Aday adayı oldukları bilinen ancak henüz bir açıklama ve başvuru durumu açıklamayan isimler ise Dr.Kerem Zeki Fikret ve Aydın Yaman.

MHP’nin önceki dönem Beypazarı Belediye Başkan Adayı olarak seçime giren ve 10 bini aşkın oy alan Dr.Özer Kasap sessizliğini koruyor. Bu durum böyle bir potansiyeli yakalamış bir ismin aday olmayacağı anlamına gelmiyor.

Kim kazanırsa kazansın, Beypazarı için hayırlısı olsun. Vatandaşlar halkın içinde olacak, hak ve hukuk gözetecek, bir türlü çözülemeyen sorunları çözecek, kabadayılığı ile değil, beyefendiliği ile öne çıkacak, şeffaf olacak bir ismin Beypazarı’nı yönetmesini istiyor. Beyefendilik, samimiyet demişken, vatandaşlarca, 2014 te borçsuz bir belediye teslim eden,  yürüyerek bir yerden bir yere giden, esnaf dükkanları önünde bir tabure üstünde, yanında hiç bir personel olmadan çay içebilen, hep açık duran makam kapısından selam verilip girilebilen Cengiz Özalp isminin akla geldiğini de belirtmek gerekir.

Aday adayları günümüzde geçmiştekinin aksine ya aday adaylığını açıklamıyor, ya da başvuru yapıp, sosyal medyada tek cümle ile aday adayıyım diyerek geçiştiriyorlar. Ciddi bir konu olmasına rağmen, sessiz kalan aday adaylarının kendilerini ifade etmesi, halka tanıtması ve neden bu göreve talip olduklarını belirtmeleri  gerekiyor. Böyle bir göreve talip olup haberde kullanmak üzere düzgün bir fotoğrafını bulamadıklarımız, halka şu işi yapıyor diyemediklerimiz var. Eleştirimizi dikkate alacaklarını umuyoruz. Filiz Karapınar, Ali Hancıoğlu ve Adnan Dağlıoğlu bu göreve neden talip olduklarını ve aday adaylıklarını bir yazı ile halka iletebildiler.

Kim kendini daha iyi tanıtır, daha iyi ifade ederse o kazanır. Parti değil Aday olacak şahsın önemli olduğu anket sonuçları ile de ortada. Beypazarı kazansın, oraya oyuyla seçtiği vatandaşı getiren halk kazansın.

Kaya Güneş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika