...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI BELEDİYESPOR’UN YILDIZI PARLIYOR

02 Ocak 2016 Tarihinde Yayınlandı 1.834 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Spor»BEYPAZARI BELEDİYESPOR’UN YILDIZI PARLIYOR

beypazari belediyespor (3)Bugünlerde Ankara amatör futbolunda bir takımın yıldızı fena halde parlıyor. Başkent’in uzak ilçelerinden tarihi evleriyle ünlü Beypazarı ilçesinin takımı olan Beypazarı Belediyespor; Ankara Amatör 1.Küme 1.Grupta oynadığı 11 maçtan 11 galibiyet aldı ve 33 puan toplamayı başardı.

Ancak takımın başarısı bu galibiyet serisi ile sınırlı değil. Asıl başarı 50 bin nüfuslu, imkanları sınırlı bir ilçede, bir alt yapı mucizesi yaratılmış olmasında.

Kulüpteki 5 antrenör, Beypazarı’nı köy köy, mahalle mahalle, okul okul gezip, Türk futbolunun gelişimi için oyuncular topluyor ve takımın alt yapısına kazandırıyor. Bu alt yapı takımları Beypazarı ilçesini ve Ankara’yı Türkiye şampiyonalarında başarıyla temsil ediyorlar.

Beypazarı Belediyespor’un hem A takım başarısı, hem de alt yapı hamlesi hakkında bilgiler almak için takımın teknik direktörü Hasan Varlık ile görüştük.

Varlık; Beypazarı Belediyespor hakkında bize Ankara futbolu adına herkesi umutlandırması gereken bilgiler verdi.

ALT YAPININ MEYVELERİNİ YİYORUZ

beypazari belediyespor (2)“Beypazarı Belediyespor ligde oynadığı 11 maçın hepsini kazandı. Takım olarak iyi yoldayız. 7-8 yıllık bir birikimin eseri bu. Tamamen alt yapıya yöneldik. Sağlam ve güçlü bir alt yapıyı oluşturup daha iyi yerlerde olmak istiyoruz. Biz öncelikle hiç bir yerde olmayan bir sistem kurduk. Kulübümüzde 4 antrenör var. Biz takımları değişimli olarak çalıştırıyoruz. Örneğin ben bir sezon U-16’yı çalıştırıyorsam, diğer sezon A takımın başına geçiyorum. Diğer arkadaşım Bu sezon A takımın başındaysa, ertesi sezon alt yapıda bir takımın başına geçiyor. Bu şekilde aramızda bir sirkülasyon oluyor. Ama bu durumdan dolayı antrenörler arasında her hangi bir sıkıntı veya kıskançlık olmuyor. Çünkü ilişkilerimiz iyi. Biz bu sezon Özgür Bediz hocamızla A takımın başındayız. Çok uyumlu çalışıyoruz. İyi bir takımımız var. Beypazarı dışından sadece 3 oyuncumuz var. Takımın gerisi Beypazarı’ndan oyuncularla kurulu.

Biz ekip olarak Beypazarı’nı sürekli tarıyoruz, okul maçlarını ve yaz okullarını takip ediyoruz. Buradan oyuncular seçiyoruz ve Beypazarı Belediyespor bünyesine kazandırıyoruz. 200 civarı oyuncumuz var. Oyuncularımızı yıl boyunca çalıştırıyoruz. ‘Lig bitti herkes gidebilir’ yok. Oyuncularımızı bırakmıyoruz. Antremanlara düzenli bir şekilde devam ediyoruz. Yıl boyuna yayıyoruz.10 ay onlarla beraber oluyoruz. Gelişimlerini sağlıyoruz. Aynı zamanda spora yönlendirip, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıyoruz. Başarımız tamamen alt yapıya verdiğimiz önemden kaynaklanıyor. Ancak bazı tesis sorunlarımız var. Bunu da Belediyemizin desteğiyle aşacağımıza inanıyoruz.”

BEYPAZARI’NIN İMAJINI DÜZELTTİK

“Geçmişte maalesef Beypazarı’nın futbolda kötü bir imajı vardı. Biz o imajı düzelttiğimize inanıyoruz. Buraya gelen takımları iyi ağırlıyor, onları müsafir ediyoruz. Yönetimimizde misafir takımlara çok anlayışlı davranıyor. Burada son 10 yıldır olay olmadı. İnşallah olmayacakta. Örnek bir kulüp haline geldik.”

MADDİ KAYNAKLAR

“Maddi olarak sıkıntımız yok. Belediyemiz tüm imkanlarımızı karşılıyor. Yol ve gıda giderleri, malzeme giderleri sağlanıyor. Ayrıca Belediye ve Kaymakamlığın ortaklaşa bize tahsis ettiği bir halı saha var. Buranın geliri de kulübe geliyor.”

HEDEF PROFESYONEL LİG

“Hedeflerimiz var. Ama sağlam adımlarla ilerliyoruz. Önce Ankara Süper Amatör Lige çıkalım. Daha sonra Bölgesel Amatör Lig sonunda da profosyonel liglerde ilçemizi temsil etmek istiyoruz. Ancak profosyonel lig için daha zaman var. Şu an için erken. Öncelikle alt yapımızı daha da güçlendirmemiz ve tesisleşmeyi tam olarak sağlamamız gerekli.”

beypazari belediyespor (1)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz