...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI CHP’DE OLAYLI KONGRE

23 Kasım 2015 Tarihinde Yayınlandı 2.247 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»BEYPAZARI CHP’DE OLAYLI KONGRE

beypazari chp kongreCHP Beypazarı İlçe Başkanlığı 10.Olağan kongresi Mustafa Cankara Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekilleri Aylin Nazlıaka ve Dr.Murat Emir’in de katılımlarıyla gerçekleştirilen kongre de zaman zaman gergin anlar yaşandı.Mevcut ilçe Başkanı Ali Uysal tek aday olarak katıldığı kongreden yeniden İlçe Başkanı olarak çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi 10. Olağan Kongresinde mevcut başkan Ali Uysal’a rakip olarak başkanlığa aday olan Halil Öncül, delegelerin mükerrer imzalarının silinmesi sonrası 13 delege imzasını 15 dakika içerisinde toplayamayınca aday olamadı. Halil Öncül ve kendisine destek veren bazı partililer kongrede usulsüzlük yapıldığını, delege listesinde isimlerinin bulunmadığını ve bu listenin masa başında yapıldığını, tüzük gereği bir yıllık üye aidatını ödemeyen üyelerin seçme hakkından faydalanamayacağını, delegelerin geçersiz olduğunu ve bu sebeple de kongrenin geçersiz olacağını iddia ederek, hesap raporuna itiraz ettiler.

ALİ UYSAL “BANKA HESABIMIZDA 36.320 LİRA VAR”

İddialara yanıt veren ilçe Başkanı Ali Uysal ” Neyin kavgasını yapıyoruz. Bu güne kadar gelmiş geçmiş ilçe yönetimleri arasında en büyük başarı budur belki de ilçe başkanlığımızın banka hesabında 36.320 lira para bulunuyor. İsteyen üyelik aidat makbuzlarını görebilir. Bu arkadaşlar CHP’ye sağ siyasi partilerden geldikleri için CHP’de siyasetin zenginleşme aracı olduğunu düşünebilirler. CHP’de siyaset zenginleşme aracı olarak yapılmaz, daha çok zenginlik katarak yapılır, katkı sunarak yapılır” dedi. Bu sözlerin ardından salonda ortam yeniden gerildi. Ardından yapılan oylama da ise hesap  ve çalışma raporu partililer tarafından oy birliği ile kabul edildi.

HALİL ÖNCÜL “KONGRE CHP’NİN ONURUNA YAKIŞMADI”

Muhalif aday Halil Öncül “CHP içerisindeki ileri demokrasiyi Beypazarı İlçe Başkanı olarak rafa kaldırdınız.Kürsü hakkımı kullanmak istedim. MYK’nın 12.maddesinden üye oldum. Bu gün de CHP Beypazarı ilçe Başkanlığına adayım. Sizleri etik olmaya davet ediyorum.Bugünkü kongre CHP’nin onuruna yakışmadı. Aynı kadrolarla seçime gidildiği takdirde tekrar hezimet yaşanacak” dedi.

AYLİN NAZLIAKA “DOĞALGAZDA GELİNEN NOKTA ÜZÜCÜ. BEYPAZARI TURİZMDE GİDEREK GERİLİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka “24. dönem milletvekili olarak mecliste Beypazarı’nın da sesi olmaya çalıştım. O dönem gerçekten çok mücadeleci geçti. 25. döneme biz kelebek ömürlü milletvekilleri diyoruz, meclise girmemizle çıkmamız bir oldu. Ancak 26.dönemde yine güzel Ankara’mızın, Beypazarı’mızın ve Türkiye’nin sorunlarını mecliste gündeme getirmeye her fırsatta devam edeceğiz. Bu ortamda da bunun sözünü vermek isterim. Yaklaşık 4.5 yıl önce Beypazarı’nın doğalgaz sorununu gündeme getirdik. O dönemde başkanımızla birlikte bazı çalışmalar yapmıştık. Doğalgaz bugün aslında temiz hava solumak demek.Turizm ve sanayi açısından da gelişmiş bir kente sahip olmak demek. Verdiğimiz önergeden sonra sürekli takip ettik hatta birçok yerle yazışmalarını yaptık. Bugün gelinen nokta sadece başvuru yapılması noktasıdır. Hala vaatler veriyorlar. Ama bundan sonra da bu sürecin takipçisi olacak, Beypazarımızı doğalgazdan mahrum bırakmayacağız.

Doğalgaz için turizmle ilişkilendirerek konuşmuşken şunu da belirtmek isterim. Beypazarı Ankara’nın turizmde incisi. Gerçekten Ankara’da turizm denilince akla gelen ilçe Beypazarı’dır.Ama üzülerek söylüyorum. Ama üzülerek söylüyorum, Beypazarı turizmde giderek geriliyor. Beypazarı hem kendini yenileyemiyor hem de aynı zamanda gelen turist sayısında sürekli bir azalma yaşanıyor. ” dedi.

Kongre de tek aday olarak seçime giren Ali Uysal 99 oyla yeniden Cumhuriyet Halk Partisi Beypazarı İlçe Başkanı Seçildi.

Haber ve Fotoğraflar : KAYA GÜNEŞ


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika