...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarı Doğa Evi

01 Mart 2013 Tarihinde Yayınlandı 422 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Beypazarı Doğa Evi

Doğa Derneği ve Beypazarı Belediyesi ortaklığı sonucunda 2008 yılında, ilçe merkezindeki tarihi bir konak, bölge doğasını tanıtmak için “Beypazarı Doğa Evi” adı altında yeniden düzenlendi. Türkiye’de bir ilk olan “Doğa Evi”ne gelen ziyaretçiler, bölgenin hayvan ve bitki türleri ile doğal alanlarını nerede, ne zaman ve nasıl görebilecekleri hakkında bilgi ve rehberlik hizmeti alıyorlar.

Doğa Evi’nin alt katı bilgilendirme merkezi ve doğa dükkânı. Pansiyon ise, üst katta dört odadan oluşuyor. 85 yıllık konak, misafirlerini geçmişe götürerek bir süreliğine de olsa konak hayatı yaşamalarını sağlıyor. Eski Beypazarı konaklarının yapısı bozulmadan dekore edilen odalarda odun sobası yakılıyor, dolap içi banyo kullanılıyor. Oda boyunca yerleşmiş sedirde oturup camdan sokağın izlenmesi, ortak paylaşım alanında ise soba üzerinde çay ve kestane keyfi mümkün.

Doğa Evi’nde konaklama, ürün satışı ve turlardan elde edilen gelir, Doğa Derneği tarafından bölgedeki araştırma, koruma ve tanıtım çalışmaları için kullanılıyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz