...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1941 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarı Hakimi Ertekin “Bu Bir Sürgündür”

03 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 698 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Beypazarı Hakimi Ertekin “Bu Bir Sürgündür”

Orhan_Gazi_Ertekin_1Demokrat-Yargı Başkanı Orhangazi Ertekin, bütün ailesi başkentte yaşadığı ve dernek merkezi de bu şehirde olduğu halde, yaz kararnamesiyle Beypazarı’ndan Gaziantep ’e gönderildi.

Bu arada Ertekin’e, daha önce HSYK üyesi Ali Suat Ertosun için, “Hâkim değil, cezaevi çalışanıdır” dediği için bir de kınama cezası verildi. Ertekin, atama kararı hakkında, ”Bu, sürgündür. Derneği çalışamaz hale getirmek istiyorlar. Baskı oluşturmak için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi.

HSYK, 1071 hâkim ve savcının görev yerlerine ilişkin yaz kararnamesini açıkladı. Bu kararnameden, Beypazarı Hâkimi, Demokrat-Yargı Başkanı Orhangazi Ertekin’e Gaziantep tayini çıktı. Hâkim Ertekin, bütün ailesinin Ankara’da yaşadığını, dernek merkezinin de başkentte olduğunu, buna rağmen istemediği ve daha önce doğu görevini yerine getirmiş olduğu halde, bu ile atamasının yapıldığını belirtiyor. Bu atamanın ‘kesinlikle sürgün’ niteliğinde olduğunu savunan Ertekin, şöyle diyor: “Bizim dernek merkezimiz, Ankara’da. Şu an dernek yönetiminden Ankara’da bulunan kimse kalmadı. Derneğimizi çalışamaz hale getirmek istiyorlar. Açık ve net biçimde, beni uzaklaştırmak ve faaliyetlerimden alıkoymak istiyorlar. Bir sürgün olduğunu düşünüyorum. Ailevi mazeretimi bildikleri halde dikkate almıyorlar. Bunun ötesinde de uygulamalar var. Yakın zamanda Beypazarı’ndan Nallıhan’a geçici görevle gönderilmiştim. Benim deneyimimde kimseye yapılmadı bu. Kâtiplerimi aldılar. Herhangi bir günlük meseleyi aleyhimde baskı kurmak için ellerinden geleni yapıyorlar.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri|haberler | resim yükle | resim yükle
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika