...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

06 Haziran 2014 Tarihinde Yayınlandı 325 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

hem acilis beypazari (2)Beypazarı Halk Eğitim Merkezi 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Doğan Gürbüztürk Parkı’nda yapılan açılışa İlçe Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Kaplan, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yayın ve vatandaşlar katıldılar.

Tören alanında ilk konuşmayı yapan Beypazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Kaplan “ Bugün burada yıl boyunca yapılan çalışmaların meyvelerini göreceğiz.13 Haziran itibarı ile yaz tatiline girilse de biz halk eğitimi merkezi olarak Okullar Hayat Olsun yaz etkinlikleri kapsamında kurslar açmaya devam edeceğiz. Merkezimizde tarihi ve kültürel mirasımızı kuşaktan kuşağa aktarıyoruz. Yöremiz insanına başta tarım, hayvancılık, el sanatları, turizm, sanayi, spor, sağlık, okuma yazma, müzik ve mesleki teknik alanlarında bir yıl boyunca açtığımız 250 ye yakın kurs ve 1500 e yakın kursiyerimizin, okuma yazmazımızı okur yazar, engellilerimize engelsiz bir hayat, işsizimize iş, aşsızımıza aş olmaktayız. İstihdam, sosyalleşme ve toplumumuzun gelişmesine katkı sağlamaktayız. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık “Yaygın eğitim ve hayat boyu öğrenme noktasında halk eğitim merkezleri en önemli görevi üstlenmektedir. Halk Eğitim Merkezleri yerel özellik ve gereksinimlere göre eğitim öğretim, istihdam ve sanat alanında faaliyet gösteren merkezlerdir. Serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Tuncer Kaplan “Bunca emek verip böyle bir etkinliği, böyle bir organizasyonu gerçekleştiren Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz ve arkadaşlarına teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. Yerel yönetimler olarak bu organizasyonlara katkıda bulunmanın ve değer kazandırabilmenin mücadelesi içinde olacağız” dedi.

Son olarak ilçe Kaymakamı Mustafa Kaya söz aldı. Kaymakam Kaya konuşmasında “Halk eğitim müdürlüğümüz hayat boyu öğrenmenin en temel kurumlarından birisi. 7den 70 e herkesin eğitim alabileceği ve kendisine yönelik kursları bulabileceği önemli ve yaygın bir kuruluş. Bugün Beypazarı Halk Eğitim Merkezi olarak belki örnek 10 merkez arasındayız. Bu da bizlere guru veriyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Engelsiz Atölye’deki serginin açılışının yapılması sonrası, engellilerin hazırladığı el emeği ürünler ziyarete açılırken, daha sonra da Halk Eğitim Merkezi açılışı yapılarak, kursiyerlerin yıl boyu hazırladıkları el emeği göz nuru ürünler vatandaşların beğenisine sunuldu.

Açılış sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’te sergiyi ziyaret etti.Yapılan çalışmaları çok başarılı bulduğunu belirten Gökçek, emeği geçenleri tebrik etti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz