...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1961 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI HEDEF BÜYÜTTÜ !

23 Nisan 2014 Tarihinde Yayınlandı 293 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI HEDEF BÜYÜTTÜ !
tuncer kaplan beypazari belediye baskani (Medium)Beypazarı özellikle Ankara tanıtımları ve yeni yatırımlarla turizm konusundaki hedeflerini yeni belediye yönetimi ile 2 katına çıkardı

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yayın ve partililerin karşıladığı Milletvekili Haluk İpek, belediye başkanı makam odasında ilerleyen süreçte Beypazarı’nı bekleyen gelişmeleri değerlendirdi. Ak Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Haluk İpekBeypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’a tebrik ziyaretinde bulundu.
Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Beypazarı ve bölge için projelerini ve fikirlerini anlattı.

AYAŞ TÜNELİ VE TREN YOLU

Başkan Kaplan atıl durumda 30 yıldır bekleyen Ayaş Tüneli ve tren yolu sorununu dile getirerek 500 milyon dolarlık bir yatırımın yapıldığını, tren yolunun Çayırhan’ı geçtiğini ve Nallıhan’a kadar gidilebileceğini, bu işin tamamlanmasının bölgeyi canlı tutacağını ve ekonomik kalkınmanın yolunun da buradan geçtiğini ifade etti.

TERMAL YATIRIMLAR

KAPLAN “Beypazarı’nda termal turizmin de başlayacak olması sebebiyle ihtiyaç haline gelen sivil havaalanı için yetkililer Çarşamba günü ilçemize gelerek incelemelerde bulunacaklar. Allah nasip ederse sizin de desteklerinizle gerçekleştirmiş olacağız. Evlerimizle artık tanındık, biliniyoruz. Yüzde 60 lık bir kısım tamamlandı. Devamı noktasında da elimizden geleni yapacağız. Ancak bizim alternatif bir çıkış yapmamız lazım. Bunun için de İnözü ve Sabagoz Vadilerimizin devreye girmesi gerekiyor. DSİ ve Çevre Bakanlığımızın bize vereceği küçük desteklerle buraları muhteşem bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Karaşar ve Eğriova’yı da turizme kazandırdığımızda bölgemiz inanılmaz canlanacak, Ankaralının dinlenme alanı haline gelecektir.

TELEFERİK PROJESİ

Turizmi günübirlikten konaklamalı hale getirebilmek için, bunun gibi çeşitli düşüncelerimiz var. Bir de Teleferik projemiz var. İnözü vadimizin başında 10-15 köyden oluşan Dağsalı köylerimiz var. İnanılmaz manzaraları olan doğayla iç içe köylerimiz. Bu köylerimizi istasyon yapıp köy turizmini başlatacağız. Güdül, Sorgun, Çağa ve Çayırhan’ı da bu işin içine katabilmemiz lazım. Bu projelerle ilçemizi konaklama merkezi yaparak 2-3 gün konaklamalı turizmin önünü açma hedefindeyiz.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer KAPLAN’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunan Haluk İPEK  “Beypazarı’mızda seçimi kazanmak AK Parti’nin kuruluşundan beri bir özlemiydi. Seçim öncesi Beypazarı adayı belirlenirken, Başbakanımızın yanında Tuncer KAPLAN kazanırsa çok başarılı olacağını söylemiştim. Kazandı ve başarılı olmayı da inşallah Allah nasip eder. Başkanımızın belediyecilikle ilgili bir birikimi var. Bizlerle olan iletişimi iyi. Dolayısı ile burada yapılacak hizmetlerle ilgili özellikle ihtiyaçları kendisi de iyi bir şekilde yorumlayıp bizim önümüze getirmesi lazım. Bizde hem bakanlıkları, hem hükümeti, hem de Büyükşehir’in kendisini harekete geçirip, buraları düzgün bir şekilde planlarız. Beypazarı’nın diğer ilçelerden farkı; çalışabilen, üretebilen, para kazanmayı bilen bir halkı var. Beypazarı’nın bu yönünü bir çok insan bilmiyor ama biz biliyoruz. Beypazarı’nda kişi başına düşen milli gelir, diğer ilçelerin hepsinin üstündedir diye anlattığımda herkes şaşırıyor. Dolayısı ile bu 5 yılın çok iyi ve verimli geçeceğine inanıyorum. Karayolları ile birkaç kez görüştük duble yolu bitirdiğimizde insanlar bu yolu kullanmaya başlayacaklar” dedi.

Haber: Kaya Güneş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika