...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI KIZAK ŞENLİĞİ’NE HAZIRLANIYOR

11 Şubat 2015 Tarihinde Yayınlandı 645 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»BEYPAZARI KIZAK ŞENLİĞİ’NE HAZIRLANIYOR

Başkent Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı’nda bu hafta sonu Kızak Şenliği var

Beypazarı Belediyesi Geleneksel Kızak Şenliği’ni 14-15 Şubat tarihlerinde ilçeye 30 km mesafedeki 1600 rakımlı Karaşar Kirazyanı Yayla Mevkiinde yapacak.Yöresel kıyafetleri, naylon torbalar, şambriyel ve kızakları ile Kirazyanı Mevkii’nde gerçekleştirilecek şenliğe katılacak ilçe sakinleri sabah saat 09:00 itibarı ile otobüslerle şenlik alanına ücretsiz götürülecek.

Kızak yarışları, en güzel kardan adam, kızak çekme ve halat çekme yarışı, off road gösterileri, canlı dj performansları ile renkli gösterilere sahne olması beklenen Kızak Şenliği için, hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Tuncer Kaplan “Geleneksel Kızak Şenliğimiz için hazırlıklarımızı tamamlamıştık.İlçemiz tarihi evleri, Osmanlı’dan günümüze yaşatılan mutfak kültürü ile olduğu kadar doğası ve temiz havası ile de göz dolduruyor. 1600 rakımlı Kirazyanı Mevkiimizde sürekli kar mevcut ve vatandaşlarımız hafta sonlarını ailecek kızak kayıp, mangal yaparak burada geçiriyorlar. Bugünlerde yoğun kar yağışının başlaması ile 14-15 Şubat tarihlerinde de bu şenliğimizi gerçekleştirme kararı aldık.Kendi araçları ile gidemeyen vatandaşlarımızı otobüslerle taşıyacağız.Gün boyu çay ikramımız ve mangal yakmak isteyenler için köz dağıtımımız olacak.Tüm hemşehrilerimizi özellikle şehrin gürültü ve stresinden uzaklaşmak isteyen tüm Ankaralıları farklı bir gün geçirmek için bu hafta sonu şenliğimize davet ediyorum” dedi.

14-15 Şubat 2015 Cumartesi ve Pazar günü Beypazarı Karaşar Mahallesi, Kirazyanı Mevkiinde, Kızak yarışı, halat çekme, en güzel kardan adam, kızak çekme gibi yarışlarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek. Şenlik ateşinin yakılacağı alanda etkinlikler 2 gün boyunca sabah 10 dan akşam saatlerine kadar devam edecek.

KAYA GÜNEŞ-İHA

kizak senligi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz