...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1974 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Beypazarı Köylerinden Kuzu Sesleri Gelmeye Başladı

19 Şubat 2013 Tarihinde Yayınlandı 1.032 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Beypazarı Köylerinden Kuzu Sesleri Gelmeye Başladı

izzet kocak kuzular2Beypazarı’nda koyunların kuzulama dönemi başladı. Yaz aylarında gebe kalan koyunlar 5 ay karınlarında taşıdıkları yavrularını sahiplerinin yardımıyla dünyaya getiriyor.

Beypazarı Dağsalı köylerinde kuzular, doğum için ayrılan özel bölmelerde dünyaya gözlerini açıyor. Hava akımının olmadığı sıcak bir bölmede doğan kuzular, doğumun ardından anneleri tarafından temizlenerek emzirilmeye başlanıyor. İlk olarak ağız sütü ile beslenen kuzular, kısa süre içinde ayakları üzerinde durmaya başlıyor.

Beypazarı Doğanyurt Köyü eski Muhtarı İzzet Koçak 2013  yılının ilk kuzulama döneminin başladığını bildirdi. Koyun yetiştiriciliğinin kuzulama döneminde hassasiyet gerektirdiğinin altını çizen Koçak, “Her anlamda kuzulama dönemi çok koyun üretiminde özen isteyen bir aşamadır. Yetiştiricilerimiz bu dönemde koyunlarımızla birebir ilgileniyorlar. Bazen gece bile başlarında bekliyorlar. Doğum sonrası problemler çıkmaması için bu yapılması gerekiyor. Kuzuların doğumu da tıpkı bir bebeğin dünyaya gelmesi gibi her anı dikkatle izlenen bir olaydır.” dedi.

Fotoğraflar :  Erman Kırankaya

Kavalıyla İzzet Koçak

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika