...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1972 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Beypazarı Kurusu Patenti Tamam, Sıra Havuçta !

20 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 935 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»Beypazarı Kurusu Patenti Tamam, Sıra Havuçta !

Meşhur_Beypazarı_KurusuBeypazarı Belediyesi tarafından “Kurusu” için Türk Patent Enstitüsü’ne yapılan başvuru tesciline olumlu yanıt geldi.

Beypazarı Kurusu taklit edilemeyecek. Ankara’nın tarihi güzellikleri ve mutfağıyla öne çıkan ilçesi olan Beypazarı ürünlerine tescil güvencesi geldi. Beypazarı Belediyesi’nin Beypazarı kurusu için Türk Patent  Enstitüsü’ne yaptığı tescil başvurusu sonuçlandı.

Başka bölgeler artık Beypazarı ürünlerini taklit ederek üretim yapamayacak. Grup Ofis Marka ve Patent şirketi Genel Müdürü Cenk Sevinç, son dönemde marka ve patent başvurularında ciddi bir artış olduğunu belirterek, Ankara’da da bu konuda hareketlilik yaşandığını söyledi. Sevinç, Beypazarı belediyesinin de bu kapsamda müvekilleri olduğunu ve belediye adına tescil başvuruları yaptıklarını söyledi.

Sevinç, “Yaptığımız başvuru sonucunda Beypazarı kurusunu coğrafi işaret olarak tescil ettirdik. Tescil sürecini sonuçlandırdık. Yakında tescil belgesini Beypazarı Belediye Başkanı Sayın Cengiz Özalp’e sunacağız” dedi.

SIRADA HAVUÇ VAR

Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp yaptığı açıklamada, Beypazarı ürünlerinin taklit edilmesinden yakınarak, “En büyük sorunumuz, ürünlerimizin taklit edilmesi. Beypazarı Kurusu yanında Beypazarı havucu için de başvuruda bulunduk. Marketlerde havuç, Beypazarı havucu gibi satılıyor, bunlar engellenecek” diye konuştu.

beypazari havucu

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika