...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1958 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü

27 Şubat 2013 Tarihinde Yayınlandı 487 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Beypazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü

3308 Sayılı Meslek Eğitimi kanununun 19 Haziran 1986 tarihinde yürürlüğe girmesinden sonra aday çırak ve çırak öğrenci kapasitesi geniş olan ilçemizde Merkezimiz ilk olarak Beypazarı Endüstri meslek Lisesi bünyesinde Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğünün 08 Mart 1987 tarih ve 428.Yat.Şb.Md./1750 sayılı teklifi ve Bakanlık Makamının Olur’u ile açılmıştır.

Merkezimizin açıldıbeypazari mesleki egitim merkeziğı yıllarda öğrenci sayısının fazla olması ve giderek artması derslik yönünden sıkıntı çekilmesi nedeniyle Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 09 Kasım 1989 tarih ve 300/1401 sayılı teklifi ve Valilik Makamının Olur’u ile bir başka binada bağımsız olarak faaliyet göstermesi kararlaştırılmış ve Valilik makamınca Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğümüze konu teklif edilmiştir. Genel Müdürlüğümüzün 8 Şubat 1990 tarih ve 428,YAT.ŞB.MD./01137 sayılı Bakanlığımız Olur’u ile Beypazarı Akyazı mevkiindeki küçük sanayi sitesinde bulunan binaya geçici taşınması ve müstakil hale getirilmesi sağlanmıştır.1989/1990 öğretim yılı ikinci döneminden itibaren SS Marangozlar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin sosyal hizmet binalarında eğitim ve öğretime başlamıştır. İdari bölüm olarak kullanılan binanın yapım tarzından ve 17 Ağustos – 12 Kasım 1999 depremlerinden hasar görmesi nedeniyle oturulmasında sakınca bulunmuş ve Kooperatifin sosyal tesis binasına taşınılmış olup halen bu binada hizmet verilmektedir.

Merkezimiz Marangozlar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin sosyal tesisler binasında faaliyetini sürdürmektedir. Binada 5 dershane,3 idare odası,öğretmenler odası ve arşivden oluşan bölümler kullanılmaktadır. Depo, Odunluk ve kömürlük olarak hasarlı binadaki bölümler kullanılmaktadır. Eğitim ve öğretim için gereken araç gereç ve donanımlar Merkezimizde mevcuttur. Kooperatif yönetim kurulu Merkezimiz için kullanmaya elverişli bölümlerde düzenleme ve süresiz kalma imkanı tanımıştır.

Merkezimizin yeni binası için faaliyetlere başlanmış ve bu amaçla ilk olarak İlçemiz Ayvaşık mahallesi Akyazı Mevkiinde bulunan Hazineye ait 6 ada 62 parsel sayılı 7511 m2 yüzölçümlü arsa MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü adına tahsis edilmiş durumdadır. Bina yapımıyla ilgili olarak Genel Müdürlüğümüze gerekli müracaatlar yapılmıştır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika