...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI RAMAZAN BAYRAMINA HAZIR

03 Ağustos 2013 Tarihinde Yayınlandı 593 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI RAMAZAN BAYRAMINA HAZIR

Yaklaşan Ramazan Bayramı’nda, kısa bir tatil yapmak isteyenler için Ankara kent merkezine yakınlığıyla dikkat çeken Beypazarı iyi bir alternatif sunuyor.

 beypazari2Daha çok, günü birlik geziler için ter­cih edilen Beypazarı, yöresel yemekleri, tarihi konakları ve doğal atmosferiyle, şehirden uzaklaşamayan kentliler için en gözde turizm merkezi olma özelliğini koruyor.

 Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp, “restore edilen ve tarihi yaşatan konaklar da dahil olmak üzere, ilçenin bayram için gelecek misafirleri beklediğini kaydetti. Beypazarı Kurusu, Beypazarı güveci, Yaprak dolması, 80 katlı baklava gibi ilçenin meşhur yöresel lezzetlerini tatmak isteyenleri, yöresel ürün pazarından alışveriş yapmak isteyenleri, telkari gümüşünü incelemek, konak ve müzeleri gezmek isteyenleri bekliyor” dedi.

 Beypazarı’ndaki konakla­ma yerlerinde şimdiden rezervasyon yoğun­luğu yaşandığını belirten Beypazarı Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ercüment Doğan yüzyıllardır devam etmekte olan Beypazarı kültürünün daha iyi anlaşılması için misafirlerin ilçemizde mutlaka konaklanması gerektiğini söyledi.

 Bayram öncesi turistik işletmelerin tüm hazırlıkları tamamladığını söyleyen Doğan, yalnızca Ankara ve yakın bölgelerden değil, Türkiye’nin her yerinden rezervasyon aldıklarını ve bu Ramazan Bayramı tatilinde de kültür turizmi severlerin alternafi Beypazarı olacak dedi.

beypazari1

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz