...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI TANITIM TIR’I ESKİŞEHİR’DE

22 Eylül 2013 Tarihinde Yayınlandı 621 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI TANITIM TIR’I ESKİŞEHİR’DE

DSC_0212Beypazarı Ticaret Odası(BTO)’nın Ankara Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen, Beypazarı Kaymakamlığı Beypazarı Belediye Başkanlığı ve  Beypazarı Kültür ve Turizm Derneği ortaklığı ile “Gelenekten Geleceğe Beypazarı” projesi kapsamında yapılan “Beypazarı Mobil Tanıtım Aracı” Eskişehir, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul’da.

Mobil Tanıtım Aracı, ülkemiz genelinde üne sahip olan Beypazarı karoser sanayi yapımı, yarı römorkun tarihi Beypazarı evi şeklinde giydirilmesi ile hazırlandı. Tanıtım aracı Türkiye’nin her yerini dolaşarak Beypazarı’nı ilçeye gelemeyenlere götürecek aynı zamanda en güzel ve etkili şekilde Beypazarı tanıtımını yapacak.

İlk olarak 23 Eylül Pazartesi günü Eskişehir ESPARK Alışveriş Merkezinde tanıtıma başlayacak olan Tanıtım Tır’ı iki gün süre ile kaldıktan sonra sırasıyla, 25-26 Eylül tarihlerinde Bursa’da, 27-28 Eylül günleri Balıkesir’de, 29-30 Eylül günleri Çanakkale’de sonrasında da bir hafta süre ile İsatnbul’un değişik noktalarında Beypazarı tanıtımını yapacak.

Beypazarı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı H.Necdet Çalışkan; “Geçtiğimiz aylarda ülkemizin değişik illerinde tanıtım yapan  aracımız yeni güzergahımızda da her yönü ile Beypazarı tanıtımına katkı sağlayacak” dedi.  Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteği ile başarılı bir şekilde tamamladıkları projenin sürdürülebilirliğini sağlamaya çalıştıklarını DSC_0330belirten Çalışkan, amaçlarının gezdikleri yerlerde etkin bir şekilde tanıtım yaparak kültür turu gezginlerini Beypazarı’na getirebilmek olduğunu söyledi.

Beypazarı Kültür ve Turizm Derneği yetkilileri de yapılan tanıtım çalışmalarının ilçedeki turizmden faydalananların memnun olduğunu ve Mobil Tanıtım aracı ile yapılacak bu çalışmanın Kurban Bayramındaki uzun süreli tatilde turizmciye büyük katkı saplayacağını dile getirdi.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp, Beypazarı’nın sadece turizm değil tarım ve sanayisinin de tanıtımına katkı sağlayacaklarına inandıkları Mobil Tanıtım Aracı ile Beypazarı yöresel ürünlerinden Beypazarı kurusu, Beypazarı havucu, erişte, tarhana, yaprak sarması, 80 katlı baklavası gibi ürünlerin tanıtımının ve satışının yapılacağı ayrıca ilçede halen yaşatılan el sanatı ustalarının da aracın gittiği yerlerde hünerlerini göstereceğini söyledi. Ayrıca başkan Özalp, tanıtım için gidilen güzergahtaki Beypazarılıları da destek için beklediklerini belirtti.  

DSC_0144

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika