...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI TARIM ÜRÜNLERİ DÜNYA PAZARINA AÇILIYOR

14 Eylül 2018 Tarihinde Yayınlandı 2.507 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI TARIM ÜRÜNLERİ DÜNYA PAZARINA AÇILIYOR

S.S. Beypazarı Bostancıları Tarımsal Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Ahmet Gencer, Fasıl Mahallesi’nde Bostancılar Odasına ait 40 dönümlük alanda, 3 bin metrekarelik soğuk hava deposu ve havuç işleme tesisinin ardından, girişimlerinin meyvesi olan bir projeye daha imzasını attı.

Ankara Kalkınma Ajansının desteği ile Beypazarı’nın tarımsal ürünleri dünya pazarlarına açılıyor.

“Bostancılarımız Teknolojiyle Buluşuyor, Ürünlerimiz Dünyaya Ulaşıyor” projesi Ankara Kalkınma Ajansının 2018 Yılı Yerel Ürün Ticarileştirme Mali Destek Programı kapsamına alındı.

S.S. Beypazarı Bostancıları Tarımsal Üretim ve Pazarlama Kooperatifi tarafından yürütülecek projede, yerel tohumlarla gerçekleştirilen tarımsal faaliyetlerde yenilikçi uygulamaların oluşturulması hedefleniyor. Üretim, pazarlama ve ihracat alanlarında yenilikçi uygulamaların rekabetçiliği, kırsal kalkınmada tarımsal üretimin payını ve kırsal ekonomide iyileşmeyi artırması bekleniyor.

SULAMADA %90 TASARRUF, TAM OTOMASYONLU TOHUM EKME MAKİNESİ İLE ÜRETİM

12 ayda tamamlanacak projede Ankara Üreten Kadınlar Derneği ortak olarak yer alıyor. Toplam bütçesi 395 Bin TL olan projeden beklentiler şöyle sıralanıyor; Beypazarı ilçesinde yöresel tohumlar ile yerel ürün ve fide üretimi yapan 493 kooperatif üyesinin hasat sayısını ve üretim miktarını artıracak, üretim sürecini hızlandıracak, sulama konusunda %90 tasarruf sağlanacak ve üretim süreçleri iyileştirilecek ve ülkemizde az sayıda kullanılan tam otomasyonlu tohum ekme makinesi ile üretim gerçekleştirilecek. Bu çerçevede dış ticaret eğitim programları düzenlenecek ve gerekli standart sistemleri, tanıtım, satış, pazarlama platformları oluşturulacak. Projenin Ankara’nın tarım ürünleri ticaretine katkı sağlaması bekleniyor.

Beypazarımıza Hayırlı Olsun.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

MERT MURAT
17 Eylül 2018 - 15:48

Yürü be başkanım kim tutar seni