...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarı TOKİ’nin 18 Konutuna 250 den Fazla Kişi Başvurdu !

02 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 789 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Son Dakika»Beypazarı TOKİ’nin 18 Konutuna 250 den Fazla Kişi Başvurdu !

beypazarı toki evlleri (Large)Daha önce 240 konutluk Beypazarı TOKİ Evleri için kuralar çekilmiş hak sahipleri belli olmuştu. Geçtiğimiz günlerde TOKİ boşta olan ve daha önceki başvuru sayısına dahil edilmeyen 18 daire için daha başvuruları almaya başlamıştı.Ev sahibi olmanın zorlaştığı günümüzde, dar gelirli vatandaşlar 18 konutun daha kira öder gibi satışa çıkmasıyla Beypazarı Belediyesi’ne akın etti.Kısa sürede 18 konut için 250yi aşan müracat yapıldı.

Yoğun ilgi sebebiyle TOKİ Yetkilileri Beypazarı Belediyesi’nce 5 Nisan’da yapılacak kura çekimini iptal ederek ileriki bir tarihde kendilerinin yapacağını duyurdu.Konuyla ilgili Beypazarı Belediyesi de bir duyuru yayınladı.Yapılan duyuruda :

“Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nce Beypazarı’nda yapılan 240 konut projesi kapsamında, daha önce kura çekimi ile hak sahipleri belirlenen evlerin dışında, yine aynı projede yer alan, TOKİ’ ye ait 10 adet 2+1 ve 8 adet 3+1 konut için yapılan müracat sayısı 250 yi aşmıştır. Bu sebeple 5 Nisan 2013 tarihinde yapılacağı duyurulan kura çekimleri, TOKİ tarafından iptal edilmiştir.

TOKİ yetkilileri kura çekimlerini ileriki bir tarihte kendilerinin yapacağını ve tarihin www.toki.gov.tr adresinden duyurulacağını bildirmiştir.

Ayrıca yine Toplu Konut İdaresi’nce Günay Benzinliği arkasına yapılan 24 adet 1+1 Sosyal Konutun kura çekimleri 5 Nisan Cuma günü Saat 13:00 te Beypazarı Halkevi’nde gerçekleştirecektir.” denildi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz