...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarı’lı 80 Kadına Altın Bilezik !

15 Mart 2013 Tarihinde Yayınlandı 743 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Beypazarı’lı 80 Kadına Altın Bilezik !

askinasanziyaret (2)Beypazarı Belediyesi Kadınlar Günü etkinliği sebebiyle Beypazarı’nda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Aşkın Asan Altın Bilezik projesi kapsamında eğitim gören hanımları ziyaret etti.

Çeşitli nedenlerle örgün eğitimin dışında kalmış kadınlarımızın Açık Öğretim Kurumlarında kayıtlarını yaparak mesleki orta öğretimden mezun olmalarını sağlamak ve bu sayede istihdam olanaklarını artırmak amacıyla Ankara’nın 8 ilçesinde başlatılan Altın Bilezik isimli projenin en büyük katılımcısı Beypazarı.

2009 Yılında Beypazarı Belediye Meclis Üyesi Vildan Çalışkan’ın çalışmalarıyla hayata geçirilen proje ile eğitim almaya başlayan ev hanımları artık lise mezunu ve bugünlerde üniversite sınavlarına hazırlanıyorlar.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Bakan Yardımcısı Aşkın Asan ve bakanlık yetkililerince gerçekleştirilen ziyarette Projenin Türkiye geneline yayılması amacıyla bakanlık yetkililerince katılımcılarla röportajlar yapıldı. Aşkın Asan eğitim gören bayanların sorunlarını dinledi. Bayanlara bu proje ile eğitim almalarının kendilerine neler kazandırdığı soruldu. 3 yıl önce eğitimsiz ve bilinçsiz olduklarını anlatan ev hanımları, bugün lise mezunu olacak olmanın ve üniversite sınavlarına girebilecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler. Proje kapsamında eğitim gören ev hanımları ilçemiz anaokullarında staj görüyorlar.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz