...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1994 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarılılar Göynük Akşemseddin Anma Etkinliklerine Katıldı

27 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 516 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Beypazarılılar Göynük Akşemseddin Anma Etkinliklerine Katıldı

beypazari belediyesi goynuk (1)Beypazarı Belediyesi Akşemseddin Hz. Anma Etkinlikleri münasebetiyle  Göynük’e gezi düzenledi

26.05.2013 Pazar sabahı Akşemseddin Hazretleri Anma Etkinlikleri’ne katılmak amacıyla Göynük’e hareket edildi. Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp’in öncülüğünde yaklaşık 40 kişilik bir grupla gerçekleştirilen gezide, Beypazarı Belediyesi adına açılan ve Beypazarı Yöresel Ürünlerinin satıldığı stand ziyareti sonrası, Akşemseddin Hazretlerinin türbesi ziyaret edilerek dualar okundu.

Öğle yemeğinde Göynük Belediyesi’nce  özel hazırlanan etli bulgur pilavları, yufka, helva ve ayran dağıtımı yapıldı. Yoğun bir katılımın olduğu etkinliklerde serbest gezme imkanı bulan Beypazarılı hanımlar, daha sonra Göynük’ün yeşillikler içindeki meşhur Sünnet Gölü’ne götürüldü.Sünnet Gölü’nde bir süre dinlenerek piknik yapan Beypazarılılar akşam saatlerinde ilçeye döndüler.

Hamide Özalp “Akşemseddin Hazretleri, Yunus Emreler, Mevlanalar, Hacı Bayram Veliler, Bektaş Veliler unutulmuyor. Çünkü onlar gittikleri yerde gönüllere sevgi ektiler, kendilerini insanlığın hizmetine adadılar, yaratılanı yaradandan ötürü hoş görmenin en güzel örneklerini hayatlarında tatbik ettiler. Beypazarı Belediyesi  Sosyal Hizmetler birimi ile vatandaşlarımızın talebi üzerine böyle bir gezi düzenledik ve Akşemseddin Hazretlerini ziyaret ettik. Daha önce maddi imkansızlıklar ve hayat şartları sebebiyle hiç gezme imkanı olmayan, il dışına dahi çıkmamış hanımları, kendi imkanlarıyla gidemeyen engellilerimizi gezilerimize götürdük. Beypazarı Belediyesi olarak bu tür kültür gezilerimizi devam ettireceğiz.“ dedi.

beypazari belediyesi goynuk (3)

beypazari belediyesi goynuk (2)

beypazari belediyesi goynuk (1)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz