...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARILILARIN YOL ÇİLESİ BİTMİYOR

04 Haziran 2018 Tarihinde Yayınlandı 2.847 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARILILARIN YOL ÇİLESİ BİTMİYOR

Beypazarı’nın uzun yıllar beklediği EGO’nun sefer yapan tek otobüsü yolda kaldı

Beypazarılıların yıllardır beklediği ve sosyal medyada  tepkilerin giderek çoğalması sonrası 548 hat numarası ile Sincan Beypazarı – Beypazarı sincan arası bir adet otobüsle başlayan seferler sevinçle karşılanmıştı.

Bir sabah bir akşam olmak üzere karşılıklı sefer yapan ve bu akşam Beypazarı’ndan yola çıkan 17:15 otobüsü, Ayaş istikametinde Güdül yol ayrımına 500 mt kala arızalandı. Tek otobüs olması ve başka gelecek otobüs bulunmaması dolayısı ile yolcular 560 numaralı Ayaş Sincan EGO otobüsünün bölgeye gelmesini uzun süre beklediler.

Beypazarı’nın mevcut sefer yapan halk otobüslerinin pahalı olması, ulaşımın bazen 3 saati bulması, araçların yetersiz, bakımsız ve hizmet kalitesi altında olması dolayısı ile vatandaşlar memnuniyetsizliklerini her fırsatta dile getiriyor.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın belediye faaliyetlerinin yayınlandığı ve bir süre sonra kapatılan Tanış Gazetesi’nde otobüs müjdesi vermesinin üzerinden ise 1 yıl geçti. Aynı haberde yine vatandaşların otobüs tepkileri yer alıyordu. İlçeye Ankara’dan otobüslerle de günübirlik turist akışının olması ve turistlerin de bu otobüslerle seyahat etmesi, yaşanan durumun vehametini gösteriyor.

Beypazarı Özel Halk Otobüsleri ortaklarından Muammer Daşdelen konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Yeni otobüslerin ihale süreci yeni bitti. Yeni otobüs siparişleri verildi. Ancak yasa gereği engelli rampası şartı olduğu için otobüslerin sıra ile yapılması bekleniyor” dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz