...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA ASIRLIK GELENEK, “FİŞEK BAYRAMI”

17 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 1.127 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NDA ASIRLIK GELENEK, “FİŞEK BAYRAMI”

fisek bayramı beypazarı (5)Üç ayların başlangıcı olan mübarek Regaip Kandili Beypazarı’nda yıllardır farklı görüntülere sahne oluyor.

Beypazarı’nda Regaip Kandili gecesi havanın kararmasıyla birlikte torpil, maytap ve havai fişek gibi maddelerin gece boyu atılmasıyla kutlanıyor. 170 yıldır bu şekilde kutlandığı belirtilen ve gelenekselleşen Regaip kandili kutlamalarında bu yıl da gelenek bozulmadı. Genciyle yaşlısıyla vatandaşlar havanın kararmasıyla birlikte sokaklara döküldüler.

Beypazarı’nda Fişek Bayramı olarakta adlandırılan Regaib Kandili gecesinde, Beypazarı Belediyesi’de ilçenin farklı noktalarında havai fişek gösterileri düzenledi. Beypazarılılar günboyu yapılan anonslarla duyurulan gösterileri izlemek için havai fişeklerin atıldığı Hıdırlık Tepesi karşısında bulunan Boztepe Mevkii’nde toplandılar. Birçok aile araçlarıyla geldiği yüksek Boztepe’de, hem eşsiz Beypazarı manzarasını hem de Beypazarı Belediyesi’nce gerçekleştirilen Havai Fişek gösterisini izlediler. Gösteriler dolayısı ile birçok vatandaşta Hıdırlık Tepesi’ne akın etti.

Beypazarı Belediyesi ve Beypazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü gece boyunca tedbirleri de sıklaştırdı. Beypazarı Belediyesi itfaiye ekipleri olası yangınlara karşı devriye gezerken, birçok polis memurunun da mahalle aralarında gerek araçlarla gerek yaya olarak güvenliği sağladığı gözlendi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz