...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA COŞKULU 30 AĞUSTOS KUTLAMASI

31 Ağustos 2013 Tarihinde Yayınlandı 651 Kez Okundu
Ana Sayfa » Foto Galeri»BEYPAZARI’NDA COŞKULU 30 AĞUSTOS KUTLAMASI

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Beypazarı’nda da törenlerle kutlandı.

beypazari 30 agustos kutlamalari (2)Beypazarı’nda 1.Uluslararası Gençlik ve Spor Şöleni ve Tayvan Günleri dolayısı ile Beypazarı’nda bulunan ve yurdun çeşitli yörelerinden gelen gençler ile birlikte Tayvan’lı üniversite öğrencileri’nden oluşan gruplar tören öncesi davullu zurnalı kortej yürüyüşü yaptı. Korteje vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle sabah Saat 09:30 da Beypazarı Polis Karakolu önünden yürüyüşe geçen gençlere Tayvan Günleri dolayısı ile Beypazarı’nda bulunan Tayvan Büyükelçisi Dr.James Chen ve eşi Maria Peng ‘de eşlik ettiler. Davul zurnalar eşliğinde yapılan kortej, evlerinin, işyerlerinin balkon ve pencerelerine çıkan vatandaşlardan da yoğun alkış aldı.Korteje katılan gençler Beypazarı Atatürk anıtında gerçekleştirilen törene katılarak tören sonrası halk oyunları gösterileri  gerçekleştirdiler.

Atatürk anıtında gerçekleştirilen törene Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Sezen daire ve birim amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldılar. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Sezen yaptı. Yüzbaşı Sezen “26 Ağustos 1922’de başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin bir yandan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanına giden yolda önemli bir kilometre taşı olurken, diğer yandan da dünyanın dört bir yanında esaret altında inleyen milletleri bağımsızlık mücadelesinde yüreklendirmiştir” dedi.

Atatürk’ün manevi huzurunda gerçekleştirilen tören sonrası İlçe Kaymakamı Mustafa Kaya, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Serkan Sezen, Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp Beypazarı Kaymakamlığı’nda tebrikleri kabul ettiler.

Haber ve Fotoğraflar : Kaya Güneş

30 Aust Panorama 1 (Custom)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz