...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA EV KİRALARI TAVAN YAPTI !

08 Ağustos 2015 Tarihinde Yayınlandı 1.024 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»BEYPAZARI’NDA EV KİRALARI TAVAN YAPTI !

Beypazarı’nda satılık ev fiyatlarıyla birlikte, kira fiyatları da her geçen gün yükseliyor

beypazari ev kiralari (Small)Beypazarı’nda Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu ek binalarının tamamlanmasıyla ilçeye gelecek öğrenci sayısının artması, kira fiyatlarında tavan yaptırdı. Hayırsever vatandaşların desteğiyle Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu ek binalarının tamamlanmasının ardından, Beypazarı’nda yeni eğitim öğretim yılında yaklaşık 5000 yükseköğretim öğrencisi ders görecek. Durum böyle olunca 1+1 öğrenci evlerine yönelen yatırımcılar yüksek rakamlarla evlerini kiralamaya başladı.

Okul karşısındaki normal evlerin bile aparta çevrildiği görülürken, okula yakın bölgelerde çok sayıda 1+1 daireler inşa edildi. Hızla yapımı tamamlanan 1+1 daireler 750 TL, eşyalı haliyle 1000 lira ila 1600 lira arasında kiraya verilmeye başlandı. Henüz inşaatı tamamlanmayan 1+1 apartların yapım çalışmaları da, eğitim öğretim yılına yetiştirilmek üzere gece gündüz devam ediyor.

Öğrenci evlerinin yanı sıra normal dairelerin fiyatları da artış gösterdi. İlçe dışında sobalı daireler 400 – 500 tl arasında değişirken, ilçe merkezinde 600 TL, kaloriferli dairelerde ise artı olarak 200 tl yakıt veya 2-3 ton kömür şeklinde değişiyor. Asgari ücretlinin bir maaşının büyük bir kısmına denk gelen ev kiralarının bu denli artmasına, ilçeye gelen öğrenciler ve vatandaşlar da tepki gösteriyor.

Kaya Güneş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz