...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA KİRALAR 800, EV FİYATLARI 300 BİNE DAYANDI !

05 Eylül 2017 Tarihinde Yayınlandı 2.074 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»BEYPAZARI’NDA KİRALAR 800, EV FİYATLARI 300 BİNE DAYANDI !

Beypazarı’nda sürekli yeni binalar yapılırken, hepsinin de fiyat farketmeksizin alıcısının olması müteahhitlerin iştahını kabartıyor.

Beypazarı’ndaki potansiyel ilçe dışından da müteahhitlerin dikkatini çekiyor. Son yıllarda doğalgaz ile ilgili altyapı çalışmalarının da yapılmasıyla ev fiyatları uçuk rakamlara ulaştı. İlçede ev fiyatları 80-120.000 TL den 300-350.000 TL gibi rakamlara ulaştı. Bazı binaların inşaatı bitmeden satıldığı Beypazarı’ndaki yeni daire fiyatları deniz kenarı yazlık ev fiyatlarını buluyor. Hal böyle olunca ev kiraları da ilçe merkezinde uçuk rakamlara ulaştı. Bazı kiralık evlerin ise fiyatının yüksekliği sebebi ile aylarca boş kaldığı görülüyor.

Otoparkı, çocuk oyun alanı bulunmayan şekilsiz düz binaların da artış gösterdiği Beypazarı’nda, vatandaşlar bu konunun dile getirilmesi konusunda sosyal medya aracılığı ile sık sık bizlere ulaşıyor. Beypazarı’nda 250-300 bin liraya satılan bir daireden daha büyük ve site içerisindeki bir daire Yenikent, Sincan, Kazan gibi ilçelerde 150-200 bin liraya satılıyor. İş imkanlarının kısıtlı olduğu Beypazarı’nda bir ev kirasının 800 liraya ulaşması, ahşap evlere bile 400-500 tl istenmesi, sürekli artan ev fiyatları, halkın sık sık bir araya geldiğinde ele aldığı konulardan.

Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulundaki öğrenci sayısının artması ve yoğun talepler üzerine 1+1 dairelerin de 2 senedir rağbet gördüğü Beypazarı’nda satılan 1+1 fiyatına başka bir ilçe de 3+1 daire bulmak mümkün. Lüx evlere talep artıyor, eskiden 2+1 evler insanlara yeterken şimdi 4+1 evler inşa edilir durumda.

VATANDAŞ UMUDUNU TOKİ’YE BAĞLADI

Vatandaşlar daha önce yapılıp yoğun ilgi gören TOKİ konutlarının ilçede yeniden yapılması konusunda bizlerin desteğini beklediklerini ifade ediyor. ‘Asgari ücretle iki kişi dahi çalışsak bu şartlarda Beypazarı’nda ev alma imkanımız yok’ diyen hemşehrilerimiz bu konunun yeniden gündeme taşınmasını, mevcut biçimsiz konutlar gibi değil de standart konutların yapılması durumunda başvuru patlamasının yaşanacağını ifade ediyorlar.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz