...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA KUTLAMALAR 50 YIL SONRA AYNI YERDE

29 Ekim 2014 Tarihinde Yayınlandı 521 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NDA KUTLAMALAR 50 YIL SONRA AYNI YERDE

beypazari cumhuriyetBeypazarı’nda Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına geçmişten bu güne ayrı bir önem veriliyor.

KAYA GÜNEŞ – İHA  Beypazarı’nda en son 1960 lı yıllarda Hanlarönü Meydanı’nda yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 50 yıl aradan sonra yine Beypazarı’nın sembolü havuç heykelinin de bulunduğu, ilçenin en işlek caddesinde kutlandı.

Cumhuriyet Bayramları’nda kutlamalara geçmişten bu güne özellikle önem veren Beypazarı’lılar, o günlerde kutlamalara öğrenciler, vatandaşlar, esnaflar, esnaf odaları, seğmenleri ile katılır, Ankara’da yapılan kutlamalara da mutlaka, kadınlı erkekli 50-60 kişilik gruplarla ve atlarıyla katılırlarmış. İlçede 1960 lı yıllardan bu yana çeşitli yerlerde yapılan kutlamaların ardından stadyum kullanılmaya başlamış, kutlamalara da halkın katılımı azalmıştı.

Beypazarı Belediyesi yine geçmişte olduğu gibi Cumhuriyet Bayramı’nın ilçede coşkuyla kutlanması için kolları sıvayarak, bu yıl kutlamaların uzun bir aradan sonra yapılacağı Hanlarönü Meydanı ve Milli Egemenlik Caddesi başta olmak üzere cadde ve bulvarları gelin gibi süsledi.Beypazarı Ticaret Odası, Halk Eğitim Merkezi, Turizm Derneği, Bostancılar Odası ve Muhtarlar Derneği gibi kurumların da desteklediği kutlama töreni ilçe merkezinde yer alan Hanlarönü Meydanı’nda yapıldı. Kurumlar ve Sivil toplum kuruluşlarının açtığı standlarda Türk Bayrakları, Atatürk rozetleri, balonlar çocuklar ve vatandaşlara dağıtılırken, Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, daire amirleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende ise öğrencilerin halk oyunları gösterilerinin yanı sıra, Ayaş Gökler Köyü Seğmen Ekibi ve Beypazarı Muhtarlar Derneği folklor ekibinin gösterileri de ilgiyle izlendi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz