...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1953 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA PEYGAMBERE SEVGİ TERÖRE LANET

31 Ocak 2015 Tarihinde Yayınlandı 403 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NDA PEYGAMBERE SEVGİ TERÖRE LANET

agd beypazarı (2)Anadolu Gençlik Derneği Beypazarı Temsilciliği ‘’Hz peygamberimize sevgi ve Teröre Lanet’’ için protesto ve basın açıklaması yaptı .

 Son zamanlarda Avrupa basınında Danimarka’da başlayıp Fransa’da devam eden karikatür  saygısızlığı Beypazarı’nda da nefretle kınandı .Agd Beypazarı temsilciliğinin düzenlediği Protesto Cuma günü Sultan Alaaddin (Paşa) camiinde Cuma namazı çıkışı düzenlendi.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklamasında AGD Beypazarı başkanı Cengiz Yılmaz EY MÜSLÜMANLAR diye konuşmasına başladı. Yılmaz; ‘’Bizim Charlie Hebdo dergisinin çizgisini tasvip etmemiz de, Efendimiz (sas)’e ve İslam’a yönelik çirkin yaklaşımlarını düşünce özgürlüğü olarak değerlendirmemiz de mümkün değildir. Her zamanda ve mekânda Efendimiz (sas)’e ve İslam’a yapılan çirkin saldırıları en ağır şekilde eleştirmeye ve bunu en hafif tabirle “haddini bilmeme” olarak nitelendirmeye devam edeceğiz. Bu tavırdan geri adım atmamız ve yapılan edepsizliği hoşgörü kapsamına almamız söz konusu bile olamaz.

agd beypazarı (3)Öte yandan 11 Eylül saldırılarını tasvip etmediğimiz gibi Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıyı ve işlenen cinayetleri de tasvip etmemiz mümkün değildir. Biz bu olayların –tetiği çeken kim olursa olsun- daha büyük operasyonlara zemin hazırlamak için yine bizzat Batı tarafından tertiplendiğini biliyoruz. Irkçı emperyalizm ve Siyonizm İslam coğrafyasına daha acımasız saldırılar yapmanın eşiğindedir.

11 Eylül (2001 ) saldırılarının Endonezya’dan Fas’a enerji kaynaklarının ve enerji nakil yollarının bulunduğu İslam coğrafyasını dizayn etmek üzere tertiplendiği gün gibi aşikardır. 11 Eylül saldırıları öncelikle topyekûn İslam’a mal edilmiştir. Batı ile işbirliği yapmayan İslam Ülkeleri terör destekçisi gibi gösterilmiştir. Batı ülkelerinde yaşayan halklarda İslamofobia yani İslam korkusu oluşturulmuştur. Gerekli koşullar sağlandıktan sonra da aralarında sayıları milyonu bulan çocuk ve kadının öldürüldüğü işgal operasyonları yapılmıştır. Hiç utanmadan da bu operasyonların adına “bölgeye demokrasi getirmek” denilmiştir.

Bugün herkes şunun farkındadır ki Batı, bir ülkeye demokrasi götürmekten bahsediyorsa orada bombalar patlayacaktır, orada çocuklar ölecektir, orada kadınlar ölecektir, orada kan akacak, gözyaşı dökülecek ve feryatlar kopacaktır. Batı’nın çok gelişmiş kitle imha silahları ile İslam coğrafyasında döktüğü kanın haddi hesabı yoktur.

Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Filistin’de yaşanan işgalleri görmezden gelip Müslümanları terörist olarak nitelendiren herkes ırkçı emperyalizmin ve Siyonizm’in taşeronluğunu yapmaktadır.

Fransa’nın başkenti Paris’te, Hz. Muhammed (sav) karikatürleri çizen mizah dergisi Charlie Hebdo agd beypazarı (1)dergisi ile Cumhuriyet Gazetesinin  iki yazarının bu karikatürleri köşesinde yayınlamalarıyla da cumhuriyet gazetesi yazarlarını ve yayınlanmasına izin veren genel yayın yönetmenini kınıyor, kendilerini bir an önce tüm Müslümanlardan özür dilemeye davet ediyoruz

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak hiçbir terör olayını tasvip etmiyoruz. Tüm çirkefliğine ve çirkinliğine rağmen Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıyı da tasvip etmiyoruz. Çatışma ve kaos ortamının tek kazanının ırkçı emperyalizm olduğunu mütemadiyen dile getiriyoruz. Terörü bitirecek sürecin ABD, AB ve İsrail ile kol kola Paris’te yürümekten değil, D-8 ülkelerinin ve dünyanın tüm mazlum ülkelerinin liderleriyle aynı safta emperyalizme karşı İstanbul’da yürümekten geçtiğine inanıyoruz.

YAŞASIN İSLAM BİRLİĞİ’’

Basın açıklamasına çok sayıda vatandaş ve genç katılırken ara ara tekbir getirildi. taşınan dövizlerdeki yazılar dikkat çekti . ANAM BABAM SANA FEDA OLSUN YA RASÜLALLAH . HEPİMİZ HZ MUHAMMEDİN ÜMMETİYİZ.SEN OLMASAYDIN ALEMLER OLMAZDI . CANIM KURBAN OLSUN SENİN YOLUNA ADI GÜZEL KENDİ GÜZEL MUHAMMED.PEYGAMBERE VE DİNİ DEĞERLERE HAKARET DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ OLAMAZ . Basın açıklamasından sonra sessizce dağılındı .

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika