...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1995 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA SİYASİ GELİŞMELER

18 Ağustos 2018 Tarihinde Yayınlandı 4.100 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»BEYPAZARI’NDA SİYASİ GELİŞMELER

Bu konuda farklı dillendirmeler var. Kulisler her an gündeme geleceğini ve kararın alınabileceğini, yasal değişikliklerin yapılabileceğini öngörüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘olağan kongremizin ardından yerel seçim startını veriyoruz’ diyerek bunun sinyalini verdi. Beypazarı’nda ise ciddi anlamda adaylığa yarışacak olan aday adayları çalışmalarını çoktan başlattı.

Beypazarı Belediye Meclisi 25 kişiden oluşması bekleniyor

Cumhurbaşkanına yakın isimlere göre yerel Seçimler büyük ihtimalle 4 Kasım 2018 de yapılacak. Beypazarı Belediye Meclisi’nin de 50.000 Nüfus baz alınarak 25 kişiden oluşması bekleniyor. 5 Kişi büyükşehir belediye meclis üyesi olacak. Beypazarı Belediye meclisinde büyük ihtimal bu dönem 3 parti yer alacak. Ak Parti ve MHP’ li meclis üyelerinin yanı sıra, İYİ Partili veya çatı aday çıkması durumunda Saadet ve CHPli meclis üyelerinde yer alması kaçınılmaz.

Halk anketleri yorumladı

Geçtiğimiz günlerde yapılan anketlerde halkımıza Beypazarı Belediyesi memnuniyet anketi yapıldı. Anket yapan firma Bilgi Toplama Merkezi olarak görünüyor, yeni bir firma olsa gerek, belirtilen web siteleri henüz aktif değil. Vatandaşların bazıları ‘fişleme yapılıyor’ derken, bazıları ise ‘Ak Parti nabız yokluyor’ olarak yorumluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘adaylarımızı halk belirleyecek’ sözü bunu doğrular nitelikte.

Kimler Aday Adayı Olacak?

Yapılan anket ve araştırmalarda yıldızı parlayan bir isim ise Milletvekilliği aday adaylığı süresince halkla birebir görüşmelerinin meyvesini toplayan ve Ak Parti tabanından gelen Ali Hancıoğlu. Ali Hancıoğlu sessizliğini korusada, Beypazarı Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığını önümüzdeki günlerde açıklayacak isimler arasında.

Beypazarı siyasi kulislerinde birçok isim telafuz edilse de Mevcut Başkan Tuncer Kaplan, M.Fikri Kanıvar, İbrahim Demir, Avni Erdoğan, Adnan Dağlıoğlu aday adaylıklarını önümüzdeki günlerde açıklamaları muhtemel isimler. Şimdiye kadar Aday Adayı olduğunu açıklamış olan ise MHP’den Filiz Karapınar ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Gazeteci Kemal Çelen. Siyasi kulislerde adı anılan farklı isimler de mevcut. Özcan Sözütok, Özer Kasap, Ünal Eken, Mesut Uzunoğlu, Birol Koçak, Yaşar Hız, Adem Başaran, Mehmet Çiftçi, Ali Pekmezcioğlu, İskender Başer, Sefa Varlık, Abdullah Özdemir, Mehmet Ay, Ali Uysal, Hamdi Ayanoğlu…

Liste uzar gider, ancak belirli isimler bu listeden sıyrılıp çıkacak. Üç dönem Beypazarı Belediye Başkanlığı yapan İbrahim Demir ve son yerel seçimde 10.509 oyu göz ardı edilemeyecek Dr. Özer Kasap’ın da alacağı kararlar dengeleri değiştirecektir.

Eğer erken seçim kararı verilirse zamanın çok dar olması sebebiyle aday adaylığı başvuruları ve açıklamalar ardı ardına gelecek. Bunun yanı sıra erken seçim olmasa bile bir an önce çalışmalara başlayacak olan ve aday adaylığını açıklamaya hazır olan isimler mevcut. Önümüzdeki süreçte süprizler olabilir.  Ak Parti olağan kongresinin ardından geçecek bir hafta sonra önemli gelişmeler yaşanabilir. Temennimiz bu yarışı kim kazanırsa kazansın, kazanan Beypazarı olsun.

Kaya Güneş

Beypazarı Haber Tv

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz