...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI’NDA TABELA KİRLİLİĞİ HAD SAFHADA !

14 Mart 2016 Tarihinde Yayınlandı 2.863 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NDA TABELA KİRLİLİĞİ HAD SAFHADA !

Tarih, doğa, kültür ve turizm şehri Beypazarı, bindiği dalı kesmeye devam ediyor !

belediye boyle yaparsa (Small)Bugüne kadar yapılan birçok turizm paneli, Beypazarı için neler yapılır, turizm nasıl gelişir gibi toplantılar alınan kararlar, bir kulaktan girip bir kulaktan çıkıyor. Havaların ısınmasıyla haftasonu ilçeye gelen turistler esnafa, nereye gidebiliriz?, hangi müzeler var gibi? sorular sorup, gidecekleri yerleri bilmezken, turistlerin uğrak yerleri Demirciler Sokak ve Alaaddin Sokak’ta çöp atılacak yer bulunmuyor. Aynı zamanda turistlerin tuvalet sorduğu esnaflar “ne diyeceğimizi şaşıyoruz” diyor.

Turistik tesisler ve konaklarda deneyimsiz garson ve yüksek fiyat politikasından gelen şikayetlerin önüne geçilemezken, son zamanlarda giderek artan tabela kirliliğine ise herhangi bir yaptırım uygulanmıyor. Alaaddin Sokak’ta tabelaların tek tip olması, ışıklı led tabelaların acilen kaldırılması, reklamlı yırtık sökük çadırların değiştirilmesi gerektiği her fırsatta toplantılarda dile getirilirken, önlem alınması yerine giderek artış gözlendiği görülüyor.

Beypazarı Belediyesi şirketi BEYBEL’in devraldığı, asırlık Halkevi binası örnek olması gerekirken, 5 farklı tabelayla hem tarihi binanın görüntüsünü bozuyor, hem de kötü örnek oluyor. Fotoğraf çekimlerine gelen gruplar ve görüntü almak isteyen tv kanal ve program temsilcileri, reklamlar dolayısı ile görüntü alacak yer bulamamaktan her zaman yakınırken, neden bu konunun dile getirilmediğini belirtiyorlar.

Amasya, Safranbolu gibi birçok il ve ilçe ise tabelalarda tek tip uygulamasını başlatarak uzun süredir devam ettiriyor ve Türkiye’nin birçok il ve ilçesine de örnek gösteriliyor.

belediye boyle yaparsa2 (Small)

AMASYA

SAFRANBOLU

 

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika