...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA TAYVAN RÜZGARI ESECEK

15 Ağustos 2013 Tarihinde Yayınlandı 454 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»BEYPAZARI’NDA TAYVAN RÜZGARI ESECEK

tayvan (2) (Small)Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı,29-30 ve 31 Ağustos tarihlerinde üç gün boyunca Tayvan Günleri ve 1.Gençlik Merkezleri Gençlik ve Spor şenlikleri dolayısı ile renkli etkinliklere sahne olacak.

Türkiye ve Tayvan’daki insanlar arasında anlayışı, dostluğu teşvik ve özellikle de iki halk arasında kültür, turizm, teknoloji, ticaret ve yatırım gibi anlamlarda işbirliği ve alışverişi güçlendirme amacı ile her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Tayvan kültürel etkinlikleri, bu yıl da 2013 Tayvan Genç  Elçileri grubunun katılımıyla 30-31 Ağustos 2013 tarihlerinde Beypazarı’nda yapılacak.

Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu’nun organize ettiği ve 6 Tayvan’lı gençten oluşan grup;  tüy kalemle kaligrafi, kılıç dansı, Daibolo, çay kültürü tanıtımı ve el sanatı gösterisinden oluşan çeşitli sanatsal etkinlikler gerçekleştirecek.

 Tayvan Büyükelçisi James C.H.Chen ve eşi Maria Peng, Beypazarı müdavimlerinden. Beypazarı’nda geçtiğimiz yıllarda da çeşitli etkinlikler düzenleyen Tayvanlılar, bu yıl da izleyenlere keyifli dakikalar yaşatarak Tayvan Kültürünü tanıtmayı hedefliyor.

Etkinlikler kapsamında, engelliler için yapılan çalışmalarıyla dikkat çeken Beypazarı Belediyesi, 30 Ağustos akşamı Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu ile birlikte yemek ve açık artırma etkinliği gerçekleştirecek. Beypazarı Belediyesi buradan elde edeceği geliri ise tamamen engelli vatandaşların ihtiyaçları için kullanacak.

 Beypazarı Belediyesi yine aynı tarihleri kapsayan günlerde farklı etkinlikler gerçekleştirecek. Beypazarı Belediyesi ve Çankaya Gençlik Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan Gençlik Merkezleri Gençlik ve Spor Şenliği  ise 29 – 30 ve 31 Ağustos 2013 tarihlerinde yapılacak.

Yurdumuzun dört bir yanında faaliyet gösteren gençlik merkezlerine devam eden gençlerin genelde “kültürel ve sportif faaliyetler” özelde ise “gençlik” kavramı ile buluşarak kültürel alışverişte bulunması, farklı kültürlerin birbirlerini tanıması ve gençlik merkezlerinin tanıtımına katkı sağlanması amacıyla Beypazarı’nda buluşacak olan gençler,ilçe merkezinde bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İki farklı etkinliğin bir arada gerçekleştirileceği ilçemizde, tüm ziyaretçiler ve yöre halkımızı yine dopdolu bir etkinlik haftası bekliyor. Farklı kültür ve gençlik etkinliklerini, yaşayan bir tarih olan Beypazarı’nda deneyimlemek isteyen tüm herkesi Beypazarı’na davet ediyorum” dedi.

genclik etkinlikler (1) (Small)

genclik etkinlikler (2) (Small)

tayvan (2) (Small)

tayvan (1) (Small)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz