...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1995 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA TERÖRE TEPKİ ÇIĞ GİBİ

21 Ağustos 2015 Tarihinde Yayınlandı 2.204 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NDA TERÖRE TEPKİ ÇIĞ GİBİ

Beypazarı’nda son günlerde artan terör olayları nedeniyle halk ilçenin Hanlarönü Meydanı’nda terörü lanetledi, yürüyüş sonrası çıkan olaylarda polis biber gazı kullandı.

terore tepki beypazariBeypazarı’nda teröre tepki yürüyüşü dolayısı ile ilçeye ilk kez 3 adet TOMA geldi. 3 otobüs Çevik Kuvvet polisinin de güvenlik önlemi aldığı ve Beypazarı Ülkü Ocakları’nın düzenlediği teröre tepki yürüyüşüne yüzlerce vatandaş katıldı. Beypazarı İrfan Gümüşel Caddesi’nde toplanan vatandaşlar Saat 19:00 itibarı ile Hanlarönü Meydanı’na Türk Bayrakları ile yürüyüşe geçti. “Kahrolsun PKK, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Kandile Geliriz Kellenizi Keseriz” şeklinde sloganlar atan vatandaşlar daha sonra Hanlarönü Meydanı’nda saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu.

Beypazarı’ndan şehit düşenlerin isimlerinin okunduğu temsili yoklama sonrası Beypazarı Ülkü Ocağı Başkanı Muhittin Yılmaz, “Bilinmesini isterim ki, bugünki etkinliğimizde hiçbir siyasi amaç ve beklentimiz yoktur. Bugünkü yürüyüşümüz İbrahimce bir adanış, İsmailce bir vatana kurban olma düşüncesinin fiili bir ifadesidir. Çözüm süreci denen çözülme sürecinin, ne kadar yanlış bir uygulama olduğunu son günlerde meydana gelen terör olaylarıyla acı bir şekilde anlamış durumdayız. Şehitlerimiz için yüreğimiz dağlanmakta, ciğerimiz yanmaktadır. Memleketimizi yönetenlerin dağdan inin, düz ovada siyaset yapın çağrısına uyan terör örgütü yandaşları mecliste siyasallaşmış ve şehirlerde terör faaliyetlerini sürdürmeye hız kesmeden devam etmektedir. Çözüm süreci bahanesiyle operasyonlar engellenmiş, askerimiz kışlalara çıkamaz hale gelmiştir. Polis ve kolluk kuvvetleri olaylara yeterince müdahale edemeyecek şekilde yetkisiz hale getirilmiştir. Ama unutulmamalıdır ki Türk Milletinin teminatı milliyetçi ve ülkücü hareket her zaman göreve hazırdır” dedi.Beypazarı Ülkü Ocakları Başkanı Muhittin Yılmaz’ın konuşması sonrası vatandaşlar olaysız dağıldı.

Bir süre sonra Beypazarı Ülkü Ocağı önünde toplanan gençler, sloganlar atarak şehit mezarlığına gitmek istedi. Beypazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yakın bir noktada çevik kuvvet yürüyüşe izin vermedi. Genellikle doğu kökenli vatandaşların ikamet ettiği Zafer Mahallesi önünden geçilecek olması dolayısı ile olay çıkmaması için tedbir alan çevik kuvvet ekibine gençlerden birinin tepki gösterdiği ve sonrasında arbede yaşandığı öğrenildi. Çıkan arbedede polis biber gazı kullanarak olayları yatıştırmaya çalıştı. Gazdan polis ve sivil vatandaşlar etkilendi. Baygınlık geçiren 2 kişi ise ambulanslarla Beypazarı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaya Güneş – İHA

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz