...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1970 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI’NDA YENİ KİMLİK VE EHLİYETLERE YOĞUN İLGİ

12 Ocak 2017 Tarihinde Yayınlandı 2.504 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NDA YENİ KİMLİK VE EHLİYETLERE YOĞUN İLGİ

2 Ocak 2017 tarihi itibarı ile verilmeye başlanan yeni çipli kimlik ve ehliyetler Beypazarı’nda da yoğun ilgi görüyor.

Yeni çipli kimlikler için bir adet biyometrik fotoğraf ve eski nüfus cuzdanı ile birlikte nüfusa gidiliyor. Parmak ve avuç içinden iz alınması ve biyometrik fotoğrafın taranması sonrası 16 tl ödenerek, yeni kimliğin ptt ile eve gelmesi bekleniyor. Yeni kimliklerle birlikte pin kodu da veriliyor. Türkiye’de güvenliği üst düzeye taşıyacak bu uygulama dolayısı ile vatandaşlar ilçe nüfus müdürlüğüne başvurularını yapmaya başladı.

Kimlik kartı başvurusu için son 6 ay içinde çekilmiş 1 biyometrik fotoğraf ve kimlik beyanı için nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı veya basın kartı gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı bir belgenin olması yeterli olacak.

Başvuru sonucunda kişiye başvuru belgesinin bir nüshası verilecek.

YENİ KİMLİKLER BEYPAZARILILARA DAHA UYGUN FİYATA GELİYOR

Yeni çipli kimliklerle birlikte fotoğrafçılıkta da yeni bir dönem başladı. Beypazarı’nda yeni faaliyete geçen Sanart Fotoğraf Stüdyosu’ndan yapılan açıklamada “Yeni kimlik ve ehliyetler için başvuru sahiplerinden biyometrik fotoğraf isteniyor.

Rütuşsuz, özel ölçülerde istenen biyometrik fotoğraf, nüfus müdürlüğünde yapılan tarama sonrası vatandaşlara geri iade ediliyor. Türkiye’nin heryerinde fotoğrafçı odaları 4 adet biyometrik vesikalık ücretini 20 tl olarak belirledi. Beypazarı’nda ise 4 adet biyometrik fotoğraf kısa bir süre için 10 liraya maloluyor. Nüfusa verilen ücretle birlikte yeni kimliğin maliyeti Beypazarı’lılara 26 tl. Ankara il merkezi diğer il ve ilçelerde ise en az 36 tl.

Vatandaşlarımız Belediye İşhanı Akbay Gümüş karşısındaki iş yerimize gelerek, yeni biyometrik vesikalıklarını 10 dakikada çektirip teslim alabilirler” denildi.

İŞTE YENİ ÇİPLİ KİMLİK

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika