...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDAN MANZARALAR

13 Eylül 2018 Tarihinde Yayınlandı 2.234 Kez Okundu
Ana Sayfa » Foto Galeri»BEYPAZARI’NDAN MANZARALAR

Tarihi, Doğası, Asırlık Çarşısı, Osmanlı’dan günümüze saray tarzı mutfağı, müzeleri, birbirinden güzel tarihi evleri ile Beypazarı her yıl yüz binlerce turisti konuk etmeye devam ediyor.

Beypazarı Ankara’ya bağlı 50.000 i aşkın nüfuslu bir ilçe. Beypazarı evlerinin Safranbolu evlerinden farkı ise içinde hala yaşantının devam ediyor olması. Beypazarı’na Ankara AŞTİ den yarım saatte bir otobüsler kalkıyor. Beypazarı’ndan Ankara il merkezine yine yaım saatte bir otobüs bulmak mümkün. Son otobüs ise 20:30 da Ankara’ya hareket ediyor.

EGO 548 Beypazarı – Fatih Metro İstasyonu – Sincan hattı ile de ulaşım mümkün, Beypazarı EGO otobüsü hareket saatleri;

Beypazarı’nda Nereye Gidelim?

Beypazarı’nda erken saatlerde gelinerek ilçe merkezi girişinde Maden Suyu şişesi heykelinden sağa dönerek İnözü Vadisi’ne gidiliyor. İnözü Vadisi muhteşem doğası, serin havası ile sabah kahvaltısı için tercih edilebilir. Vadide birçok turistik tesis mevcut. Daha sonra Beypazarı ilçe merkezinde 600 yıllık tarihi çarşıdan yürüyerek Alaaddin Sokağa ulaşılır. Alaaddin Sokak’ta tarihi evler, Beypazarı Kültür Evi Müzesi, Türk Hamam Müzesi, Yaşayan Müze, Kent Tarihi Müzesi görülebilir. Konakların avlusunda veya sokaktaki masalarında kahvenizi içebilir, yöresel tatlı ve yemekleri tadabilirsiniz. Vaktiniz kalırsa araçla 15 dakika mesafede Çayırhan gölünde balık tutabilir, tekne gezintisi yapabilir, piknik alanında akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Konaklamalı geliyorsanız yine yakın mesafedeki Anadolu Açık Hava Müzesi Yaşayan Köy mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Sormak istediğiniz, yardım istediğiniz konularda Facebook Beypazarı ve Sitemizin Facebook Sayfası Beypazarı Haberleri sayfamızın mesaj bölümünden destek alabilirsiniz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz