...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1974 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI’NI KARIŞTIRAN İHALE !

11 Haziran 2016 Tarihinde Yayınlandı 7.147 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»BEYPAZARI’NI KARIŞTIRAN İHALE !

beypazari ihaleAK Parti’li Beypazarı eski Belediye Başkanı İbrahim Demir, yine AK Parti’li olan mevcut Belediye Başkanı Tuncer Kaplan hakkında ‘Pazar yeri’ ihalesinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Demir, ihalenin işe başlandıktan sonra yapıldığını iddia ederken, Başkan Kaplan, “Memleketimiz için en pratik çözümleri üretiyoruz” dedi.

Beypazarı Belediyesi tarafından yaptırılan “Semt Pazarı Giydirme Cephe Yapım İşi” ilçeyi karıştırdı. Partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen AK Parti’li Büyükşehir Belediye Meclis üyesi, aynı zamanda Beypazarı eski Belediye Başkanı İbrahim Demir, Beypazarı’nda yapılan “1 Adet Semt Pazarı Giydirme Cephe Yapım İşi”ndeki ihalede usulsüzlük yapıldığını iddia etti. Demir, AK Parti’li Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beypazarı Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir dilekçe ile başvuran Meclis Üyesi İbrahim Demir, dilekçesinde ‘Pazar yeri yapım ihalesi’nin rekabet ortamını ortadan kaldıracak şekilde önceden verildiğini, inşaat çalışmalarının ihale tarihinden 10 gün önce bitirildiğine dikkat çekti. Demir, gerekli soruşturmanın yapılmasını, bu konuyla ilgili Belediye yetkililerinin, ihale komisyonu üyelerinin ve ihaleyi alan müteahhit ile eğer varsa bitirilmiş işe teklif veren firmaların hakkında da gerekli işlemin yapılmasını istedi. İbrahim Demir, ayrıca olayın aciliyeti açısından “mahallinde keşif yaptırılmasını” da talep etti.

İHALEDEN 10 GÜN ÖNCE İŞ BİTTİ

Suç duyurusu dilekçesinde yer alan bilgiye göre ihale süreci şöyle gelişti: Beypazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce, 13 Mayıs 2016 tarihinde; Kamu İhale Kurumu EKAP sistemi üzerinden 2016/168615 kayıt numarası ile “1 Adet Semt Pazarı Giydirme Cephe Yapım İşi” 30 Mayıs 2016 tarihinde saat 09.00’da 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. Mad. göre açık ihale usulü ile yapılmak üzere ilana çıkıldı. Ancak, ihale ilanı EKAP üzerinden yayınlandığı tarihten (13 Mayıs 2016) önce söz konusu yapım işi, adı öğrenilemeyen bir firma tarafından başlatıldı. İhale tarihi (teklif verme tarihi) olan 30 Mayıs 2016 tarihinden yaklaşık 10 gün önce de bitirildi. İbrahim Demir, dilekçesinde pazar yerindeki çalışmaların ilçedeki bir yerel gazetenin sosyal medya hesabında 12 Mayıs tarihinde yayınlandığına dikkat çekerek, ihale ilanı yapılmadan birkaç gün önce işe başlanıldığına da dikkat çekti.

MEMLEKET İÇİN PRATİK ÇÖZÜM

Konuya ilişkin Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan da belediyenin resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak, memleket için en pratik çözümleri üreterek hareket ettiklerini söyledi. Belediye sitesinden 2 Haziran’da yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Yıllarca içinde beslediği kini, nefreti ve geçmişte yaşadığı başarısızlıklar sonucu geçmişle olan hesaplaşmalarını üzerimizden görmek isteyenler, hala yaptığımız hizmetlere ve çalışma azmimize set koyup engel olmaya çalışmaktadırlar. Memleketimiz için en pratik çözümleri üreterek, en kısa zaman içerisinde ne kadar fazla iş üretebiliriz mantığı ile hareket ettiğimiz çalışma sistemimizin önünde kimsenin duramayacağını, hizmetlerimizi aynı titiz ve temiz siyasetle sürdüreceğimizi beyan eder, iş tutma biçimleri çamur at izi kalsın şeklinde gelişmiş olan bu tür kişilerin memleketimize yapacağımız hizmetlere zarar veremeyeceğinin altını bir kez daha çizmek isteriz.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika