...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1995 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarı’nın Girişimci Kadınları Makarna Kooperatifi Kurdu

02 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 838 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»Beypazarı’nın Girişimci Kadınları Makarna Kooperatifi Kurdu

beypazarili girisimci kadinlarBeypazarı’lı kadınların güçbirliği yaparak kurduğu Beypazarı Üretim Pazarlama Kooperatifi ilk genel kurulunu yaptı. Kurulda kooperatif başkanlığına Fatma Yıldırım seçildi.

Tamamı kadınlardan oluşan 30 üyeli kooperatif Beypazarı makarnasını belirli bir kalite standardına getirip korumak, ortak üretim imalathanesi kurup işletmek ve maliyet fiyatlarını düşürmek amacıyla kuruldu. Kadın kooperatifçiler,  ilçede “merdiven altı ürünler” olarak tabir edilen ürünlerden gelen şikayetleri ortadan kaldırarak Beypazarı ürünlerinin adına yaraşır şekilde tüm yurt ve dünya çapında güvenilir marka olarak kalması için büyük çaba sarfediyor.

Kadınlara ilk destek Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp’ten geldi. Cengiz Özalp; imalathane arsa tahsisi konusunda Beypazarılı girişimci kadınlara destek sözü verdi. Ak Parti Beypazarı İlçe Başkanı Avni Erdoğan da özel idare ve bakanlık düzeyinde imalathane için kapalı alan yapımı, üretim makineleri temini ve işletme için kalkınma ajansı sermaye desteğinde bulunacağını belirtti.

Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de kadın girişimcilerden oluşan bu kooperatifle yakından ilgilendiği öğrenildi.

Fatma Yıldırım’ın başkan olarak seçildiği kurulda;

Nesrin Bozdemir ve Hülya Yılmaz başkan yardımcılıklarına,

Sibel Yılmaz, Halise Varlı ve Zekiye Özdemir Yönetim kurulu yedek üyeliklerine,

Hatice Şimşek Münis Atak Denetim kurulu asil üyelerine,

Saniye Atak ve Ayşe Kaya denetim kurulu yedek üyelerine seçildi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz